4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Ile trwa i ile kosztuje kurs na wózki widłowe?

Kurs na wózki widłowe jest jednym z najczęściej wybieranych kursów UDT przez naszych kursantów. Nie ma czemu się dziwić, w końcu obsługa wózka widłowego przydaje się na wielu halach i magazynach a co za tym idzie jest zapotrzebowanie na pracowników z umiejętnością obsługi wózka, a to ma przełożenie również na wysokość wynagrodzenia, które jest zwyczajowo wyższe niż w przypadku magazyniera bez uprawnień na wózki. W związku z tym, że jest to bardzo popularny kurs pojawia się sporo pytań na jego temat wśród najpopularniejszych są: ile trwa kurs na wózki widłowe czy ile kosztuje kurs na wózki. W tym krótkim wpisie blogowym odpowiemy na te pytania na przykładzie naszych szkoleń. Pamiętaj, że każdy ośrodek szkolenia zawodowego może mieć inne ceny a kurs niekoniecznie musi trwać tyle co u nas.

Ile kosztuje kurs na wózki widłowe?

Zacznijmy może od pytania, które zajmuje głowy największej liczby osób chcącej uzyskać wiedzę z zakresu wózka widłowego, czyli ile kosztuje kurs na wózek widłowy. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, wszystko zależy od ośrodka, w którym kurs się odbywa u nas jest cena kursu na wózek to 250zł. Jest to jedna z niższych cen na rynku, szkolenie dotyczy wózka jezdniowego podnośnikowego i składa się z teorii i praktyki. Kurs na wózki jezdniowe podnośnikowe w tym specjalizowane to koszt 400zł. W przypadku grup zaczynających się od 3 osób oferujemy dodatkowe promocje, co sprawia, że cena jest jeszcze bardziej atrakcyjna.

Do tego dajemy naszym kursantom możliwość przejścia badań psychotechnicznych w dniu szkolenia teoretycznego, koszt takiego badania to 50zł. Kursanci mają również możliwość odbioru duplikatu zaświadczenia o ukończenia kursu w języku angielskim/niemieckim w cenie 30zł. Należy jednak pamiętać, że nie jest to to samo co certyfikat UDT.

Osoby, które posiadają wiedzę z praktycznej obługi wózka widłowego, ale obawiają się teorii na egzaminie, mogą skorzystać z zajęć doszkalających obejmujących zajęcia teoretyczne przygotowujące do uzyskania certyfikatu UDT, koszt szkolenia to 100zł.

Ile kosztuje UDT wózka widłowego

Kurs to jedno a egzamin UDT to drugie. Po przejściu przez nas kurs powinieneś znać teorię i praktykę obsługiwania się wózkiem widłowym, ale wciąż do pracy na tym stanowisku wymagane są uprawnienia UDT więc naturalnie pojawia się pytanie, ile kosztują uprawnienia na wózek widłowy. Koszt przeprowadzenia egzaminu UDT wózka widłowego to 300zł.

Po odbytym kursie i zdaniu egzaminu UDT kursant zdobywa certyfikat uprawniający go do obsługi wózka na 5 lub 10 lat zależnie od rodzaju wózka. Odbycie kursu nie wymaga posiadania, żadnego prawa jazdy. Na naszej stronie znajdują się przykładowe pytania przygotowujące do zdania egzaminu teoretycznego.

Ile trwa kurs na wózki widłowe?

Czas trwania kursu na wózki widłowe to 2 dni. Czas szkolenia uzależniony jest od rodzaju uprawnień jakie chcesz uzyskać i w różnych ośrodkach wygląda to różnie. Program kursu na wózki widłowe składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Podczas zajęć poruszam takie kwestie jak:

  • typy wózków jezdniowych podnośnikowych
  • budowa wózków jezdniowych podnośnikowych
  • obsługa wózków jezdniowych podnośnikowych (wymiana butli LPG)
  • obowiązki operatora przed i po pracy z wózkami jezdniowymi podnośnikowymi
  • obowiązki operatora w trakcie pracy z wózkami jezdniowymi podnośnikowymi
  • rodzaje i charakterystyka ładunków
  • informacje z zakresu przepisów BHP
  • informacje z zakresu dozoru technicznego

Część praktyczna kursu odbywa się na naszym placu manewrowym. Podczas zajęć praktycznych zdobędziesz wiedzę niezbędną do prawidłowego manewrowania pojazdem i przenoszenia ładunków. Jeden dzień poświęcony jest szkoleniu teoretycznemu, drugi praktycznemu.

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.