4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

4,8

wciągarka

Cena od: 350 zł

Operator wciągników, wciągarek

Operator urządzeń UDT

Posiadamy certyfikat UDT

Odtwórz wideo

Zobacz jak działamy

Terminarz

Wciągniki, wciągarki

LokalizacjaGrudzień 2023Styczeń 2024Luty 2024Marzec 2024
Zabrze06 10 07 07

DOFINANSOWANIE NAWET DO 100%

EUROPEJSKI I KRAJOWY  FUNDUSZ SZKOLENIOWY

INFORMACJE: kom. 883 883 526

Zadzwoń i sprawdź! kom. 888 888 526

Cena kursu: od 350 zł

 

Organizacja i egzamin UDT: 450 zł

Płatność gotówką w dniu rozpoczęcia szkolenia lub przelewem na podstawie faktury pro-forma przed realizacją usługi. Brak możliwości dokonania płatności kartą.

W cenie:

 • zajęcia teoretyczne (wykład)
 • zajęcia praktyczne (praca z urządzeniem:  wciągnikami i wciągarkami)
 • materiały szkoleniowe
 • zimne i ciepłe napoje

Dodatkowo możliwość:

 • Ośrodek Szkolenia Zawodowego dba o konkurencyjne ceny i atrakcyjne promocje. Chcesz uzyskać RABAT? Dla grupy co najmniej 3-osobowych przewidujemy specjalne okazje. Aby uzyskać więcej informacji i skorzystać z oferty, zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami.

O kursie:

Kurs przygotowuje teoretycznie i praktycznie do egzaminu w celu sprawdzenia kwalifikacji przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego.

Czas trwania szkolenia to 2 dni. Zajęcia teoretyczne organizowane są w jeden dzień. Kolejny dzień to zapoznanie się z urządzeniem i jego bezpieczna obsługa/eksploatacja.

Po zakończeniu szkolenia wnioskujemy w imieniu kursantów do Urzędu Dozoru Technicznego o wyznaczenie terminu egzaminu. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu zostaje wydane zaświadczenie kwalifikacyjne, uprawniające od obsługi danego urządzenia (certyfikat UDT).

Egzamin:

W dniu egzaminu oferujemy uczestnikom szkolenia powtórkę materiału.

Egzamin składa się z 15 pytań zamkniętych (a, b, c, d) by uzyskać wynik pozytywny należy odpowiedzieć prawidłowo na min. 11 z 15 pytań. Czas trwania egzaminu pisemnego – 30 minut.

Dla osób, które uzyskają wynik pozytywny z części pisemnej prowadzona jest część praktyczna egzaminu w zakresie obsługi urządzenia.

Dokumentem, potwierdzającym uzyskane kwalifikacje jest zaświadczenie wydawane z Urzędu Dozoru Technicznego.

* Uprawnienia w zależności od rodzaju urządzenia są ważne przez 5-10 lat (3 miesiące przed końcem ważności uprawnień, aby móc dalej obsługiwać urządzenie należy złożyć bezpłatny wniosek o przedłużenie ważności, co spowoduje wydanie nowego zaświadczenia kwalifikacyjnego na kolejny czasookres)

* Uprawnienia na obsługę urządzeń UDT honorowane są w Unii Europejskiej, Norwegii, Szwajcarii, Kanadzie, USA zgodnie z „Europejskim Porozumieniem Wolnego Handlu (EFTA)”

Zachęcamy do odwiedzenia naszej zakładki: Pytania do egzaminu UDT (pod linkowanie), gdzie dostępne są przykładowe pytania egzaminacyjne wraz z odpowiedziami.

Typy uprawnień:

Uzyskane zaświadczenie kwalifikacyjne uprawnia do obsługi takich urządzeń :

 • wciągników i wciągarek ogólnego przeznaczenia

Wyciągniki i wyciągarki

Otrzymane uprawnienia ważne przez 10 lat.

Sprawdź nasz program uzgodniony przez UDT (KLIK)

 • Przepisy BHP i regulacje dotyczące urządzeń podlegających UDT
 • Przepisy Dozoru Technicznego, dotyczące wyszczególnionych urządzeń
 • Rodzaje urządzeń, podlegających UDT z uwzględnieniem właściwości nośnych
 • Właściwości fizykochemiczne uciągów, lin, łańcuchów urządzeń
 • Obowiązki operatora przed rozpoczęciem pracy, w trakcie pracy i po zakończeniu
 • Budowa urządzeń podlegających UDT, przepisy p.poż 
 • Zajęcia praktyczne 

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych.

Po odbytym kursie i zdanym egzaminie teoretycznym i praktycznym uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat i nabywa uprawnienia ważne na 5 lub10 lat w zależności od rodzaju urządzenia. Istnieje możliwość otrzymania duplikatu zaświadczenia w j. niemieckim i j. angielskim.

Dlaczego warto szkolić się u nas?

 • oferowany przez nas kurs jest zgodny z programem Urzędu Dozoru Technicznego
 • oferujemy możliwość dojazdu do klienta – przy grupach zorganizowanych
 • Z NAMI ZDASZ NA PEWNO! Możemy się pochwalić bardzo wysoką zdawalnością
 • z nami zrealizujesz również szkolenia na operatora wózków widłowych czy kurs pilarza
 • a jeśli nie zdasz? Oddamy Ci pieniądze za kurs!
 

Stawiamy na wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, która w sposób przystępny i efektywny przekazuje wiedzę w zakresie  uprawnień na wciągniki. Kurs na operatora suwnic został przygotowany w taki sposób, aby gwarantować każdemu uczestnikowi zdawalność egzaminu. Nasi specjaliści są otwarci na dialog z kursantami, tworząc przyjazną atmosferę, w której łatwiej przyswaja się informacje. Postaw na godnych zaufania pracowników, którzy przygotują Cię do egzaminu najlepiej, jak potrafią! Zapraszamy na szkolenia osoby z Katowic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Zabrza, Bielska-Białej, Tarnowskich Gór, Gliwic, Bytomia, Jaworzna, Radzionkowa, Tychów, Mysłowic, Rudy Śląskiej i innych miast Śląska.