4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Automatyka Loxone - Inteligentne domy

Planowanie oraz montaż systemów inteligentnego domu

Odtwórz wideo

Zobacz jak działamy

Usługa, cena

Wykonujemy zestawy automatyki dla instalatora oraz sami zajmujemy się jej montażem. Zawsze staramy dopasować się do potrzeb klienta, i w zależności od wymagań dobieramy odpowiedni sprzęt. Posiadamy odpowiednio wykwalifikowany personel w tym zakresie.

Cena ustalana jest indywidualnie, gdyż składa się na nią wiele czynników które różnią się w zależności od klienta.

O automatyce:

Jeszcze niedawno inteligentne domy były ciekawostka technologiczną ale spadek cen procesorów i układów elektronicznych spowodował, że każdy może sobie pozwolić na prostą automatykę budynkową. Ostatni wzrost cen energii oraz konieczność zmniejszania emisji gazów cieplarnianych staje się konieczności. Coraz więcej gospodarstw domowych posiada panele fotowoltaiczne, pompy ciepła a już wkrótce magazyny energii i następnym krokiem w dążeniu do zero emisyjności jest zoptymalizowanie zużycia energii przez odbiorniki. Niestety połączenie tych systemów tak żeby działały wspólnie nie jest proste bez odpowiedniego sterownika i tutaj na przód wychodzi nam inteligentny dom.

Podstawowy zestaw działa na zasadzie uczenia maszynowego co oznacza , że automatyka po  pewnym czasie zapamiętuje nasze preferencje i optymalizuje zużycie energii dla zachowania komfortu domowników.

Przykładowo dla każdego z pomieszczeń jest potrzebna inna temperatura:

– sypialnia 18C do 20C

– pomieszczenie do nauki 21 C do 22 C

– pomieszczenie relaksu gdzie oglądamy TV i siedzimy na kanapie 23 C do 25 C.

Automatyka zapamiętuje naszą obecność i poprzez inteligentne algorytmy sama ustala w jakich pomieszczeniach  utrzymywać wysoką a w jakich niska temperaturę co może wprowadzić zmniejszenie zużycia nawet o 30%.  Przy okazji wykorzystania czujników ruchu sterownik działa jako inteligentny alarmu antywłamaniowego ale i nie tylko ponieważ można podłączyć dosystemu czujniki otwarcia okna, zalania woda, czadu lub wycieku gazu. Rozbrajanie alarmu powiadomienia i sterowanie odbywa się poprzez telefon komórkowy.

Możemy też jedno z wyjść wykorzystać do wyłączenia zasilania gniazd sieciowych. (kto z nas jadąc na wakacje nie zastanawiał się czy wyłączyłem żelazko, pralkę?)

Taka automatyk po wykryciu  alarmu może podjąć zaprogramowane działanie np. włączyć światło albo wyłączyć zasilanie wody, gazu lub włączyć wentylacje po przekroczeniu stężenia czadu co może uratować nam życie. Sam alarm wysokiego stężenia gazów może nie wystarczyć. Sterownik Loxone może też sam zadzwonić na straż pożarną i wezwać pomoc po włączeniu alarmu stężenia gazu lub pożarowego. Możliwości jest sporo dla zapewnienia nam bezpieczeństwa i naszego dobytku.

 

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.