4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

układnica

Cena od: 500 zł

Operator układnicy magazynowej

Operator urządzeń UDT

Posiadamy certyfikat UDT

Odtwórz wideo

Zobacz jak działamy

DOFINANSOWANIE NAWET DO 100%

EUROPEJSKI I KRAJOWY  FUNDUSZ SZKOLENIOWY

INFORMACJE: kom. 883 883 526

Zadzwoń i sprawdź! kom. 888 888 526

Cena kursu: od 500 zł

Organizacja i egzamin UDT: 450 zł

Szkolenie realizowane wyłącznie dla grup na zlecenie zamawiającego.

Płatność przelewem na podstawie faktury pro-forma przed realizacją usługi.

W cenie:

 • zajęcia teoretyczne (wykład)
 • zajęcia praktyczne (praca z urządzeniem na terenie zakładu pracy)
 • materiały szkoleniowe

Dodatkowe możliwości:

 • Jako ośrodek nie organizujemy tłumacza dla osób nie posługujących się językiem polskim, jednak współpracujemy z tłumaczem przysięgłym, który musi być obecny na egzaminach w takich sytuacjach. W razie zainteresowania prosimy o kontakt.

O kursie

Kurs przygotowuje teoretycznie i praktycznie do egzaminu w celu sprawdzenia kwalifikacji przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego.

Czas trwania szkolenia to 1 lub 2 dni robocze – w zależności od ilości uczestników. Szkolenie składa się zajęć teoretycznych w formie wykładów oraz praktycznych, polegających na zapoznaniu się z urządzeniem i jego bezpieczną obsługą/eksploatacją.

Po zakończeniu szkolenia wnioskujemy w imieniu kursantów do Urzędu Dozoru Technicznego o wyznaczenie terminu egzaminu. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu zostaje wydane zaświadczenie kwalifikacyjne, uprawniające od obsługi danego urządzenia (certyfikat UDT).

Egzamin

Egzamin składa się z 15 pytań zamkniętych (a, b, c, d) by uzyskać wynik pozytywny należy odpowiedzieć prawidłowo na min. 11 z 15 pytań. Czas trwania egzaminu pisemnego – 30 minut.

Dla osób, które uzyskają wynik pozytywny z części pisemnej prowadzona jest część praktyczna egzaminu w zakresie obsługi urządzenia.

Dokumentem, potwierdzającym uzyskane kwalifikacje jest zaświadczenie wydawane z Urzędu Dozoru Technicznego.

* Uprawnienia ważne są na 10 lat (3 miesiące przed końcem ważności uprawnień, aby móc dalej obsługiwać urządzenie należy złożyć bezpłatny wniosek o przedłużenie ważności, co spowoduje wydanie nowego zaświadczenia kwalifikacyjnego na kolejny czasookres)

* Uprawnienia na obsługę urządzeń UDT honorowane są w Unii Europejskiej, Norwegii, Szwajcarii, Kanadzie, USA zgodnie z „Europejskim Porozumieniem Wolnego Handlu (EFTA)”

Typy uprawnień

Uzyskane zaświadczenie kwalifikacyjne uprawnia do obsługi:

 • układnic magazynowych (otrzymane uprawnienia ważne przez 10 lat)
  układnice magazynowe układnice magazynowe
 • Przepisy BHP i regulacje dotyczące urządzeń podlegających UDT
 • Przepisy Dozoru Technicznego, dotyczące wyszczególnionych urządzeń
 • Rodzaje urządzeń, podlegających UDT z uwzględnieniem właściwości nośnych
 • Właściwości fizykochemiczne uciągów, lin, łańcuchów urządzeń
 • Obowiązki operatora przed rozpoczęciem pracy, w trakcie pracy i po zakończeniu
 • Budowa urządzeń podlegających UDT, przepisy p.poż 
 • Zajęcia praktyczne 

1)  Ustawa o dozorze technicznym z dnia 21.12.2000 roku.

2)  Rozporządzenie rady Ministrów z dnia 07.12.2012 roku w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu.

3)  Rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21.05.2019r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych.

4)  Rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 30.10.2018r. W sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego

Po odbytym kursie i zdanym egzaminie teoretycznym i praktycznym uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat i nabywa uprawnienia ważne na 5 lub10 lat. Istnieje możliwość otrzymania duplikatu zaświadczenia w j. niemieckim i j. angielskim.

Dlaczego warto szkolić się u nas?

 • oferowany przez nas kurs jest zgodny z programem Urzędu Dozoru Technicznego
 • oferujemy możliwość dojazdu do klienta – przy grupach zorganizowanych
 • Z NAMI ZDASZ NA PEWNO! Możemy się pochwalić bardzo wysoką zdawalnością
 • dysponujemy kursami dla wielu specjalizacji w tym operatora żurawia HDS czy operatora wind i dźwigów towarowo-osobowych.
 • a jeśli nie zdasz? Oddamy Ci pieniądze za kurs!
 

Jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć poszukiwane przez pracodawców umiejętności, skorzystaj z naszych szkoleń na operatora układnic regałowych. To, obok obsługi wózka widłowego, jedno z podstawowych uprawnień, przydatnych w pracy we wszelkich magazynach. Gwarantujemy najwyższą jakość kształcenia. Po naszym kursie z pewnością zdasz egzamin UDT!

Kurs na operatora układnic ? dlaczego warto?

Układnice wykorzystywane są w magazynach do transportu, umieszczania i pobierania materiałów ze specjalnie dostosowanych do tego regałach. Stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża wydajność pracy oraz zachodzi konieczność składowania na znacznych wysokościach, a więc we wszystkich, największych magazynach. Umiejętność ich obsługi jest ceniona i stanowi istotny atut podczas poszukiwania pracy.

By zostać operatorem układnic magazynowych, konieczne są wydane przez Urząd Dozoru Technicznego uprawnienia. Do zdania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje skutecznie przygotuje Cię nasz kurs.

Czego dowiesz się na naszym kursie?

Nasze szkolenia obejmują zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną ? dzięki temu, zdobędziesz na nim całą, niezbędną wiedzę i konkretne umiejętności, przydatne w pracy. Podczas kursu poznasz m.in.:

 • przepisy BHP i ochrony przeciwpożarowej oraz regulacje, dotyczące urządzeń podlegających UDT
 • rodzaje i budowę urządzeń, podlegających UDT, z uwzględnieniem ich właściwości nośnych
 • właściwości fizykochemiczne uciągów, lin i łańcuchów urządzeń
 • obowiązki operatora przed rozpoczęciem pracy, w jej trakcie i po jej zakończeniu

Omawiane podczas kursu zagadnienia gruntownie przygotują Cię do zdania egzaminu na operatora układnicy magazynowej, organizowanego przez Urząd Dozoru Technicznego.

Zalety naszych szkoleń na operatora układnicy

Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą dydaktyczną, która przygotuje Cię do egzaminu UDT i pracy operatora układnicy. O wyjątkowej skuteczności naszego kształcenia świadczą doskonałe wyniki egzaminów naszych kursantów. Nasze szkolenia zapewniają ponad 99% zdawalność. Jeśli chcesz mieć pewność uzyskania pożądanych kwalifikacji, postaw na kursy organizowane przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego Omega w Zabrzu.

Nasze szkolenia wyróżnia również konkurencyjna cena ? za wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz materiały szkoleniowe zapłacisz jedynie 400 zł. Dodatkowo, zajmiemy się organizacją Twojego egzaminu w Urzędzie Dozoru Technicznego. Jego koszt to 250 zł. Po jego zdaniu, otrzymasz uprawnienie do obsługi układnic, honorowane przez pracodawców i organy nadzoru na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej. Zapraszamy na szkolenia osoby z Katowic, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Zabrza, Bielska-Białej, Tarnowskich Gór, Gliwic, Bytomia, Jaworzna, Radzionkowa, Tychów, Mysłowic, Rudy Śląskiej i innych miast Śląska.

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.