4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Jak zostać drwalem, czyli kurs pilarza?

Jednym z niebywale odpowiedzialnym i wymagającym zawodem jest zawód drwala. Osoby wykonujące ten zawód tym samym mogą liczyć się ze stabilnym zatrudnieniem w różnych miejscach pracy co wiąże się również z atrakcyjnym wynagrodzeniem. Jednak aby podjąć tę pracę należy posiadać aktualne, specjalistyczne uprawnienia pilarza. Zdobycie wymienionych uprawnień jest możliwe po zdobyciu pozytywnego wyniku z egzaminu, który odbywa się po ukończonym kursie pilarza. W tym artykule dowiesz się jak wygląda kurs pilarza oraz na jakie zarobki możesz liczyć, gdzie można znaleźć zatrudnienie.


Jak zostać drwalem?

Obecnie w Polsce nie ma szkół zawodowych, które przygotowywałyby uczniów do pracy w zawodzie pilarza-drwala. Mimo wszystko, aby wykonywać ten zawód należy posiadać odpowiednie uprawnienia. Zdobyć je można poprzez zapisanie się na specjalistyczny kurs pilarza w Ośrodku Szkolenia Zawodowego OMEGA. To dzięki uczestnictwu w tym kursie zdobędziesz odpowiednia wiedzę oraz praktyczne umiejętności obsługi piły spalinowej. Po ukończonym kursie należy przystąpić do egzaminu końcowego i poprzez zdanie go otrzymasz niezbędne kwalifikacje aby zdobyć potrzebne uprawnienia pilarza .

Odpowiedni certyfikat jest wymagany do wykonywania zawodu drwala aby w sposób fachowy wykonywać prace związane z obaleniem i wycinką drzew. Praca pilarza oparta jest na precyzyjności, dokładności oraz musi spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa.

 

Kurs pilarza

 

Czy każdy może zostać drwalem?

Mówiąc ogólnikowo to każdy, kto ukończył kurs pilarza, może zostać drwalem. Każda osoba pełnoletnia posiadająca minimum podstawowe wykształcenie może na taki kurs się zapisać w Ośrodku Szkolenia Zawodowego OMEGA. W przyszłości konieczne będzie również posiadanie odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego, które wykluczy wszelkie przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania tego zawodu – krótko mówiąc potwierdzi dobry stan zdrowia. Warto również przyjrzeć się jakimi cechami powinien dysponować drwal wykonując swój zawód, aby móc solidnie wykonywać pracę.

Na pewno praca drwala (pilarza) cechuje się dużą siłą fizyczną jak również wysoką odpornością na działanie zmiennych, niesprzyjających warunkach. Wycinak drzew może być prowadzona przy różnych warunkach pogodowych, nawet tych mało przyjemnych. Należy pamiętać, że wycinka drzew zawsze będzie się wiązać z pyłem oraz odpadami drzewnymi. Osoby posiadające lęk wysokości raczej powinny zrezygnować z wyboru tego zawodu, tak samo jak osoby posiadające alergie związane z pyłem lub drewnem. W związku ze specyfiką pracy istotna jest odpowiedzialność za siebie samego oraz za osoby przebywające w otoczeniu.

Ile zarabia drwal?

Osoby decydujące się na wykonywanie zawodu na pewno mogą liczyć na stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Średnia na tym stanowisku wynosi około 4 050 złotych. Najniższe wynagrodzenie jest w wysokości 3 420 złotych brutto a najwyższe wynagrodzenie to 4 830 złotych brutto. Warto mieć na uwadze, że na wysokość wynagrodzenia wpływa wiele czynników, dlatego ten przedział jest tak duży. Na wysokość wynagrodzenia wpływa przede wszystkim dotychczasowe doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku, umiejętności, ukończone szkolenia zawodowe oraz stan firmy, w której ubiegamy się o zatrudnienie.

Czy warto pójść na kurs pilarza?

Kurs pilarza jest szkoleniem, który w ostatnich latach jako jeden z nielicznych, cieszy się ciągłym wzrostem zainteresowania wśród kursantów. Zawód drwala ponownie wraca ponownie do łask na rynku pracy. Możliwość wykonywania tego zawodu jest możliwa tylko na podstawie posiadania specjalistycznych uprawnień pilarza co powoduje, że osoba wykonująca ten zawód może liczyć na godziwe wynagrodzenie oraz prestiż.

Zawsze warto doszkalać się i rozwijać swoje umiejętności na każdym etapie życia zawodowego. Zachęcamy do poznania aktualnej oferty oraz terminów szkoleń na stronie Ośrodka Szkolenia Zawodowego OMEGA https://www.oszomega.pl/.

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.