4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Jakie kursy zawodowe warto zrobić?

W latach 70 i 80 normą była praca na jednym stanowisku pracy przez praktycznie całe życie. Obecnie jak pokazują badania, średnio zmieniamy pracodawcę albo nawet samą branżę co 4-5 lat. Osoby doskonalące swoje umiejętności zawodowe mają łatwiej na rynku pracy ze zdobyciem zatrudnienia, utrzymania go oraz zarabiają więcej od mniej wykwalifikowanych osób. Zadając sobie samemu pytanie: jakie kursy zawodowe warto zrobić w roku 2020 i w ciągu najbliższych kilku lat? Warto zapoznać się z zapotrzebowaniem na rynku oraz kierunkiem w jakim będzie podążać gospodarka. 

Co dają kursy zawodowe?

Kursy zawodowe to przede wszystkim wiedza przekazywana przez wykwalifikowanych wykładowców, która ma pozwolić zaistnieć pracownikowi na rynku pracy. Przykładowo kurs ciepłowniczy G2 jest dedykowany osobą zajmującym się dozorem instalacji, urządzeń i sieci cieplnych. Podczas szkolenia kursanci otrzymują materiały szkoleniowe, zapoznają się z zasadami i przepisami pracy z danymi urządzeniami oraz uczą się ich obsługi. 

  • pomagają zdać egzaminy UDT i SEP,
  • ułatwiają start na rynku pracy,
  • pomagają przekwalifikować się i zdobyć lepszy zawód.

 

Każdy kurs posiada dostosowany program szkolenia mający zapewnić zdobycie niezbędnej wiedzy i zdanie egzaminu co wiąże się z uzyskaniem certyfikatu. Kursy zawodowe przeznaczone są dla osób chcących poszerzać swoje uprawnienia, aby móc więcej zarabiać i nie martwić się w przyszłości o pracę. 

Najbardziej wartościowe kursy zawodowe

Wartościowanie kursów nie jest rzeczą łatwą, pod uwagę należy brać wynagrodzenie, koszt kursu, czas jego trwania, szanse zdobycia pracy oraz perspektywy dla pozyskanych umiejętności. 

Często bywa tak, że kierunek studiów, który wydawał się interesujący w wieku 19-20 lat nie gwarantuje zdobycia dobrej pracy pomimo dyplomu. Dzisiaj najważniejsze są umiejętności, a najlepiej, gdy są one poparte certyfikatami zawodowymi. Inwestycja w samego siebie, to najczęściej najbardziej opłacalna inwestycja i warto podjąć relatywnie niewielkie ryzyko finansowe oraz czasowe by osiągnąć satysfakcjonującą pracę.

Wartościowe kursy warte wykonania:

  1. Szkolenia instalatorów systemów fotowoltaicznych
  2. Kursy spawalnicze MAG
  3. Kursy monterów klimatyzacji
  4. Kursy na wózki widłowe
  5. Kurs operatora urządzeń HDS

 

Używając określenia najbardziej opłacalne kursy zawodowe oczywiście należy mieć w głowie kursy informatyczne i językowe, ale my chcemy się skupić na kursach powiązanych z zawodami, które już teraz są dobrze opłacalne, dalej będą wykonywane i znalezienie pracy nie powinno być trudne nawet w mniejszych miejscowościach. Posiadając odpowiednie certyfikaty i wiedzę można również stworzyć własną firmę i próbować sił jako przedsiębiorca. 

Jakie kursy zawodowe warto zrobić w 2022 roku?

Przejdźmy już do konkretnej odpowiedzi na pytanie jakie kursy zawodowe warto zrobić.

Zacznijmy może od szkoleń instalatorów systemów fotowoltaicznych. Odnawialne źródła energii w skrócie OZE to idealne zagadnienie dla osób szukających niszy zapewniającej wysokie zarobki i perspektywicznej. Cały świat dąży do ograniczenia zużywania paliw kopalnych i korzystania z OZE. Obecnie coraz częściej widuje się stacje rowerów miejskich wyposażone w panele słoneczne, montuje się je również na zwykłych dachach bloków, gdzie wspólnoty w ten sposób gwarantują sobie darmową energię na lata.

Obecnie jesteśmy na etapie wstępnym, ale coraz więcej nowo budowanych domów jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej itd. korzysta z pracy monterów instalacji fotowoltaicznych. Takie instalacje to spory koszt, z tego powodu zarówno osoby prywatne jak i firmy wymagają posiadania certyfikatów z odbytego szkolenia zakończonych egzaminem w UDT.

Drugim przykładem z brzegu mogą być kursy spawalnicze MAG oraz inne odmiany. Spawacz to bardzo poszukiwana osoba na rynku pracy nie tylko w Polsce, ale i za granicą wystarczy spojrzeć na oferty pracy. Nawet w nieco mniejszych miastach spawacz może liczyć na zarobki wykraczające poza średnią krajową. Nasza propozycja padła na szkolenie spawania metodą MAG gdyż ta jest wszechstronna i pozwala znaleźć pracę w wielu gałęziach przemysłu.

Kolejna propozycja dotyczy rozwijania umiejętności w kierunku montowania klimatyzacji. W Polsce co roku powstają setki tysiące metrów kwadratowych biur i drugie tyle magazynów/hal wymagających dostosowania do obecnych standardów, a jednym z nich jest posiadanie klimatyzacji. Kurs realizowany w OMEGA składa się z części teoretycznej i praktycznej w pełni przygotowującej do ubiegania się o pracę na stanowisko montera klimatyzacji. 

Nasz kraj usytułowany jest w centrum Europy i przebiega przez niego wiele szlaków komunikacyjnych co sprzyja rozwojowi branży logistycznej i powstawania nowych magazynów oraz fabryk. Praktycznie każdy większy magazyn potrzebuje magazynierów z uprawnieniami na wózki widłowe.

Znalezienie pracy w tej branży nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Praca operatora wózka widłowego może być miejscem docelowym, gdyż tutaj również można liczyć na dobre zarobki albo stanowić przystanek w dalszym rozwoju i podnoszeniu kwalifikacji operatora innych urządzeń np. żurawia HDS albo podestów.

Nie sposób opisać wszystkie rodzaje kursów zwiększające szanse na rynku pracy. Często ludzi błędnie myślą, że takie kursy wiążą się z dużymi wydatkami, albo wieloma tygodniami nauki. Koszt kursu zwraca się często już po pierwszym miesiącu lub dwóch pracy na nowym stanowisku.  

Ciekawe kursy – jaki kurs zawodowy wybrać dla siebie?

Ośrodki doszkolenia zawodowego dają szansę pracownikom na spróbowanie sił w innej branży niż do tej pory pracowali, albo podniesienia swoich kwalifikacji i zarabiania lepszych pieniędzy. Do większości kursów można przystąpić bez doświadczenia lub takie już posiadając, przez co jednym ograniczeniem często jest wiek 18 lat oraz chęci.

Wybierającą profesjonalne kursy zawodowe dajesz sobie szansę na znalezienie pracy zgodnej z Twoimi oczekiwaniami. Każdy pracodawca ceni doświadczenie i chęć doskonalenia wyrażona certyfikatami. 

To jaki kurs będzie najlepszy dla Ciebie, zależy od wielu zmiennych jak zainteresowanie daną pracą, szanse zdobycia pracy w regionie, to czy zamierzasz próbować sił za granicą itd.

Jedno zaś jest stała, decydując się na odbycie kursu kieruj się opiniami kursantów danej szkoły. Zaufaj sprawdzonej marce, w której wykładowcy w jasny sposób przekazują wiedzę i pozwalają bez problemu zdać egzaminy. Życzymy trafnych decyzji, dążenia do rozwoju i większych wynagrodzeń z tytułu zdobytych certyfikatów!

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.