4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Kurs na podnośnik koszowy – jak uzyskać uprawnienia?

Podnośniki koszowe są bardzo popularnymi urządzeniami a ich użyteczność nie ogranicza się jedynie do przestrzeni zamkniętych, prawdziwe walory pokazują w terenie otwartym. Kojarzone są z pracą na wysokościach i słusznie, gdyż okazują się bardzo pomocne w takich pracach przede wszystkim za sprawą swojej mobilności, swobody ruchów oraz dużego bezpieczeństwa. Twórca podnośnika koszowego miał zamysł, który po wprowadzeniu w życie okazał się być bardzo funkcjonalnym urządzeniem.

Czytając o kursach na podnośniki koszowe albo o samych pojazdach możesz spotkać się z określeniami podestów ruchomych, podnośników i zwyżek, dotyczą one zazwyczaj tych samych urządzeń. Podążając za definicjami z Wikipedii dowiesz się, że w obu przypadkach mamy do czynienia z urządzeniem dźwigowym z platformą przy pomocy, którego na wysokość wynoszeni są ludzie oraz sprzęt.

Podnośniki koszowe – zastosowanie i rodzaje

Większość z nas widziało podnośniki koszowe podczas obcinania starych gałęzi, napraw trakcji, zawieszaniu bilbordów reklamowych czy mycia okien na wysokościach. Oczywiście podnośniki znajdują się również na magazynach i halach produkcyjnych, nie wszystkich, ale przy większych budynkach jest to zazwyczaj standardowe wyposażenie. Szeroki wachlarz możliwości jakie dają podnośniki koszowe powinien być pierwszą wskazówką do stwierdzenia faktu, iż uprawnienia na podnośniki koszowe będą przydatne przy szukaniu pracy.

Zasadniczo rozróżniamy dwa rodzaje podnośników i podestów, mianowicie podesty ruchome przejezdne oraz samojezdne montowane na pojazdach. W przypadku podestów wykorzystuje się głównie napędy spalinowe i elektryczne. Każdy typ podestu ma swoje zalety i wady. Przykładowo podnośniki montowane na samochodach są duże i wykorzystuje się je w zdecydowanej większość przypadków poza budynkami, natomiast podesty ruchome wielobieżne sprawdzają się doskonale w zamkniętych przestrzeniach, ale ich możliwości jezdne są bardziej ograniczone.

Kurs na podnośnik koszowy

Często, gdy dana czynność wydaje się być łatwa w realizacji, okazuję się wcale taką nie być, na szczęście w przypadku podnośników koszowych ich obsługa wygląda na nieskomplikowaną i taka jest. Z drugiej strony należy pamiętać, że praca operatora podestów ruchomych wiąże się z odpowiedzialnością za cudze zdrowie i życie. Dlatego warto poznać teoretyczne i praktyczne aspekty obsługi podnośników koszowych. Pomagają w tym kursy na podnośniki koszowe organizowane w naszym Centrum Szkolenia. Szkolenie nie jest długie, a podczas jego trwania zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci się poczuć swobodniej operowaniu podnośnikami. Do kursu mogą przystąpić osoby, które:

– ukończyły 18 rok życia
– z niestwierdzonymi przeciwnościami do wykonywania powierzonych obowiązków na wysokościach (decyzja lekarza medycyny pracy)
– wykształcenie na co najmniej podstawowym poziomie

Jak widzisz wymagania praktycznie nie istnieją i każda osoba chcąca podnosić swoją wartość pracownika na rynku pracy może przystąpić do kursu. Samo odbycie kursu podnośników koszowych nie oznacza uzyskania uprawnień. Chcąc zdobyć uprawnienia na podnośniki koszowe, kursant musi przystąpić do egzaminy UTD. Nasze szkolenie kierowane są w głównej mierze osobom ze Śląska, zapraszamy osoby z Katowic, Zabrza, Bytomia, Gliwic, Rybnika i innych śląskich miast. Więcej szczegółów o kursie na podnośniki koszowe można znaleźć na stronie:

https://www.oszomega.pl/operator-podestow-ruchomych-i-zwyzek/

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.