4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

lle zarabia operator wózka widłowego?

Ile zarabia operator wózka widłowego? Takie pytanie zadaje wiele osób, które zastanawia się na podnoszeniem swoich kwalifikacji przez kursy zawodowe. Zarobki operatora wózka widłowego zależą od masy czynników i ciężko podać jednoznaczną kwotę. W tym artykule zebraliśmy dane pochodzące z różnych serwisów internetowych w tym tych z ofertami pracy. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie zawarte na samym początku, ale za nim poznasz odpowiedź, zobacz co wpływa na zarobki kierowców wózka widłowego.

Dlaczego kurs na wózki widłowe jest opłacalny?

Każdy chce więcej zarabiać i mieć lepsze życie. Dlatego coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się na rozwojem własnych umiejętności w celu znalezienia lepszej pracy. Praca na wózkach widłowych wydaje się być przystępną i lepiej płatną od wielu innych fizycznych stanowisk jak sprzedawca czy magazynier bez uprawnień. Faktycznie tak jest, gdyż zarobki operatora wózka widłowego są zasadniczo wyższe od zarobków na wyżej wymienionych funkcjach.

Operator wózka widłowego to praca, którą można potraktować jako coś na więcej lat, albo na najbliższy nieokreślony okres. Wiele firm poszukuj osób z uprawnieniami na wózki widłowe co wpływa pozytywnie na zarobki i łatwość w zmianie ewentualnej pracy.

Wśród kolejnych zalet kursów na wózki widłowe, trzeba sobie jasno powiedzieć, że są to kursy dla niemal każdego. Wystarczy być osoba pełnoletnią, mieć co najmniej wykształcenie podstawowe i dobry stan zdrowia. Kosz uzyskania uprawnień jest niski, zwłaszcza gdy skorzysta się z naszej oferty. Dzięki temu kurs potrafi zwrócić się już po pierwszym miesiącu pracy na nowym stanowisku pracy.

Obok tego, ile się zarabia na wózku widłowym istotny jest fakt, że ta praca jest dużo mniej męcząca od pracy w budowlance. Tutaj całą ciężką pracę robi za nas wózek widłowy, oczywiście od czasu do czasu trzeba coś przenieść, jednak jest to jedna z lżejszych prac fizycznych. Dodatkowo praca jest przez cały rok, więc można cieszyć się stabilną posadą.

Ile zarabia operator wózka widłowego?

Przejdźmy do tego co najbardziej Cię interesuje, czyli zarobków operatora wózka widłowego. Tak jak powiedzieliśmy zarobki zależą od wielu czynników, o których za chwilę. Uśredniona pensja operatora wózka widłowego to

  • 3860 brutto / 2809 netto – dane z portalu wynagrodzenia.pl
  • 3600 brutto / 2626 netto – dane z portalu pracuj.pl

Przedstawione kwoty obrazują medianę zarobków, czyli średnią dla osób, które brały udział w badaniach. Różnice są sporę, gdyż dla większości pracowników mówimy o widełkach 2500-3200 netto. Są oczywiście osoby, które zarabiają wyższe pensje, przykładowe ogłoszenia dla różnych miast:

  • Wrocław: 4000 – 5000 brutto miesięcznie
  • Katowice: 3847 – 4130 brutto miesięcznie

Takie stawki znaleźliśmy dla przykładowych ogłoszeń o pracę.

Co wpływa na zarobki operatora wózka widłowego?

Jak widzisz różnice w wynagrodzeniach rzędu kilkuset czy nawet powyżej tysiąca złotych się zdarzają. Dlatego podanie jednej kwoty jako zarobków operatora wózka widłowego, byłoby nieodpowiedzialne. W tej pracy dużo zależy od miasta w jakim podejmujesz się pracy. Zasadniczo duże ośrodki miejskie oferują wyższe stawki, ale i koszty życia są tam wyższe. Do tego trzeba wspomnieć o samych pracodawcach, zagraniczne firmy często są w stanie oferować wyższe pensje, choć nie ma tu reguły.

Pomimo iż wiele firm poszukuje osób bez doświadczenia tak staż pracy pomaga wynegocjować lepsze stawki. Jeżeli masz doświadczenie nawet powyżej pół roku to Twoja pozycja negocjacyjna jest lepsza. W negocjacji zarobków pomagają również inne uprawnienia, które mogą okazać się przydatne w pracy.

Praca operatora wózka widłowego rzadko sprowadza się do jazdy 8h wózkiem. Należy pamiętać o konieczności nadzorowania stanu technicznego wózka widłowego w końcu to Twoje narzędzie pracy. Do tego dochodzą prace typowo magazynowe, przed którymi nie da się uchronić. Możesz również być odpowiedzialny za przyjmowanie zamówień czy wydawanie towarów do wysyłki. Jednak to już mocno indywidualne sprawy i nie ma sensu się o nich rozpisywać.

Zarobki operatora wózka widłowego a umowa

Pensja to jedno, ale płatny urlop i spokojna praca są nie mniej istotne. Umowa o pracę to również możliwość brania kredytu co może się okazać przydatne w życiu. Większość osób pracujących jako operator wózka widłowego posiada umowę o pracę. W tym wypadku jednak dużo zależy od firmy, w której się zatrudniasz i jej polityki. Początkowo jest zazwyczaj okres próbny trwający od 1 do 3 miesięcy a następnie przejście na umowę o prace.

Jak pokazują badania, większość osób dostaje również dodatkowe benefity jak świadczenia socjalne, karnety na siłownię czy bony towarowe.

Ile zarabia operator wózka widłowego za granicą?

Certyfikat UDT jest respektowany przez zagraniczne firmy na terenie Unii Europejskiej co zachęca wiele osób do spróbowania sił za granicami naszego państwa. Jednak często takie firmy zatrudniają osoby do pracy magazyniera, który od czasu do czasu będzie musiał coś zrobić przy pomocy wózka widłowego.

Średnie miesięczne zarobki operatora wózka widłowego za granicą to 2-4 tysiące euro brutto. Wszystko zależy od kraju i firmy, w której pracujemy.

Czy operator wózka widłowego to opłacalna praca?

Na to pytanie nikt nie odpowie za ciebie. Pokazaliśmy Ci, ile zarabia operator wózka widłowego i na co może liczyć w swojej pracy. Warto podkreślić, że najczęściej jest to praca jednozmianowa na 8 godzin, choć część firm prowadzi pracę 4 zmianową. Jeżeli wyżej przedstawione liczby do Ciebie przemawiają, to zachęcamy do rozpoczęcia kursu w Omega. Zapraszamy na skuteczne i szybkie kursy na wózki widłowe.

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.