4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Śląskie Stowarzyszenie Energetyków Polskich

Jesteś z zawodu bądź z zamiłowania elektrykiem? Chcesz nawiązać znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach i brać udział w wielu ciekawych szkoleniach? Śląskie Stowarzyszenie Energetyków Polskich czeka zatem na Ciebie.

Czym jest Śląskie Stowarzyszenie Energetyków Polskich?

Śląskie Stowarzyszenie Energetyków Polskich to polska organizacja pozarządowa, mająca na celu integrację polskich elektryków i energetyków na całym świecie. Działa już od wielu lat, początkowo pod nazwą Stowarzyszenie Elektrotechników Polskich i Radzieckich.

Z czasem dołączyły do zgrupowania Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Radiotechników Polskich oraz Związek Inżynierów Polskich Elektryków i Stowarzyszenie Inżynierów Teletechników Polskich. Dziś, po scaleniu wszystkich specjalności, należą do stowarzyszenia inżynierowie i technicy a także uczniowie techników i szkół zawodowych, działający w obszarze szeroko rozumianej elektroniki.

Śląskie Stowarzyszenie zajmuje się przede wszystkim działalnością popularyzatorską oraz organizuje szkolenia nadające uprawnienia do obsługi urządzeń elektrycznych, w tym do 1kV. Daje możliwość doskonalenia kwalifikacji zawodowych.

Ponadto zajmuje się również przeprowadzaniem oceny zgodności wyrobów elektrycznych niskiego napięcia. Należy do krajowej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych w Polsce oraz dołącza do organizacji europejskiej Eurel.

Stowarzyszenie energetyków polskich – jakie ma obowiązki?

Obowiązkiem Stowarzyszenia jest realizacja celów statutowych. Odbywa się ona poprzez:

  • współdziałanie z administracją rządową i samorządami, instytucjami i stowarzyszeniami naukowymi, oświatowymi, edukacyjnymi oraz gospodarczymi;
  • wykonywanie zadań, które zlecają organa administracji publicznej;
  • przeprowadzanie badań jakości oraz oceny zgodności;
  • wydawanie publikacji, w tym do czasopism;
  • ustanawianie, uchylanie oraz nowelizacja norm i przepisów z zakresu elektryki;
  • doradztwo w zakresie programów oraz metod nauczania elektryki oraz prowadzenie akcji stypendialnych;
  • organizowanie szkoleń, kursów i egzaminów, nadających uprawnienia zawodowe;
  • organizowanie konferencji, odczytów, konkursów a także wycieczek;
  • promowanie zatrudnienia oraz aktywizacja elektryków bezrobotnych bądź zagrożonych zwolnieniem z pracy.

Kursy SEP-u w naszym Ośrodku

Kursy SEP-u warto odbyć w Ośrodku Szkolenia Zawodowego Omega w Zabrzu. Jeżeli Twoim celem jest zdobycie uprawnień elektrycznych, zapisz się na Kurs Elektryczny G1. Po odbyciu kursu będziesz doskonale przygotowany do egzaminu państwowego i z powodzeniem będziesz mógł się ubiegać o pracę na stanowiskach elektryka.

Jeżeli myślisz o pracy przy eksploatacji i/lub dozorze instalacji, urządzeń i sieci cieplnych, zdecyduj się na odbycie kursu ciepłowniczego G2. Obecnie uprawnienia cieplne są coraz częściej przez pracodawców poszukiwane, a więc mocno zwiększysz swoją atrakcyjną na rynku pracy.

Twoją przepustką do zdobycia dobrze płatnej pracy może być również odbycie kursu gazowego G3. Jeśli chcesz być najbardziej poszukiwanym pracownikiem na rynku pracy nie zwlekaj, zapisz się na kurs lub szkolenie w ośrodku Omega.

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.