4,9

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,9

kursy zawodowe praca

Czy warto zdecydować się na zmianę zawodu?

Każdy z nas choć raz w swoim życiu zastanawiał się nad zmianą wykonywanego zawodu. Zdarza się, że takie myśli nachodzą nas po wielu latach pracy w tej samej firmie na tym samym stanowisku, a czasem tylko po kilku miesiącach spędzonych w danej firmie. Najczęściej tego typu myśli są wynikiem chwilowego kryzysu lub natłoku powierzonych obowiązków. Często myśl o zmianie pracy znika z taką samą prędkością z jaką się pojawiła, gdzie po tym zdarzeniu wracamy normalnie do swoich obowiązków w pracy. Takie myśli mogą w ostateczności doprowadzić do podjęcia decyzji o zmianie dotychczasowej pracy. W momencie podjęcia takiej decyzji pojawiają się kolejne pytania dotyczące zmiany. Czy naprawdę warto zmienić pracę? Czy zmiana zawodu jest możliwa w każdym wieku? Jaką branżę wybrać? Na te pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Kiedy zdecydować się na zmianę zawodu?

Zmiana zawodu jest jedna z ważniejszych decyzji w naszym życiu. Czasem podejmujemy tą decyzję w momentach kryzysowych. Branża, w której do tej pory pracujemy może przestać nas interesować a chodzenie do takiej pracy staje się przykrym obowiązkiem. Ten mechanizm sprawia, że wykonywanie obowiązki służbowe są coraz mniej efektywne. Na wstępie warto zastanowić się co jest przyczyną takiego stanu, ponieważ może być to nawet kilka powodów, które na siebie się nakładają.

Myśl o zmianie zawodu spowodowana może być między innymi brakiem zainteresowania od samego początku wykonywania pracy. Często decydujemy się na podjęcie pracy w danej branży z powodu braku zatrudnienia w interesującym nas zawodzie. Kolejnym powodem jest również utrata satysfakcji z wykonywanego zawodu oraz brak możliwość otrzymania podwyżki, awansu czy nawet rozwoju zawodowego. Wszystkie te czynniki mogą doprowadzić nas do podjęcia słusznej decyzji o zmianie pracy czy nawet zmianie dotychczasowej branży. Jest to słuszna decyzja, lecz nie powinna być podjęta pod wpływem zwykłego impulsu. Warto ja wcześniej przeanalizować i zastanowić się nad możliwymi rozwiązaniami.

Czy można zmienić zawód w każdym wieku?

Większość osób myśli, że zmiana zawodu możliwa jest tylko w młodym wieku. Jest to bardzo duży błąd, który sprawia, że doświadczeni pracownicy mają obawy przed wszelkimi zmianami w swoim życiu, zwłaszcza tymi, które wiążą się z życiem zawodowym. Osoby dojrzałe jak najbardziej mogą również zmienić zawód. Warto mieć na uwadze, że do wykonania każdego zawodu niezbędne jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji oraz umiejętności i szeregu innych kompetencji.

W momencie podjęcia decyzji o zmianie zawodu warto uwzględnić swoje mocne strony, wady i zalety oraz umiejętności, które są naszymi głównymi atutami. Jest to istotne głównie dla osób w wieku 40 – 50 lat. Osoby posiadające wieloletnie doświadczenie posiadają na pewno odpowiednie umiejętności interpersonalne. Znają wartość takich cech jak obowiązkowość, sumienność, odpowiedzialność czy rzetelność wykonywania powierzonych obowiązków. Bardzo często takie osoby mają duże doświadczenie w pracy z ludźmi, są otwarte i komunikatywne. Posiadanie choć kilku z wymienionych atutów sprawia, że osoby dojrzałe często z powodzeniem mogą liczyć na sukces w zmianie zawodu.

Kursy zawodowe kluczem do sukcesu

Jeżeli zależy nam na szybkiej zmianie zawodu oraz nauce nowego fachu to warto zainwestować w swój rozwój osobisty. Jedna z najczęściej wybieranych dróg jest uczestnictwo w kursach zawodowych. Dzięki nim możemy często w szybki sposób zdobyć niezbędne umiejętności oraz wiedzę w konkretnym zawodzie. Często po ukończeniu specjalistycznego kursu zawodowego otrzymujemy certyfikat uprawniający nas do wykonywania danych czynności. Dodatkową zaletą kursu jest czas, ponieważ nie potrzebujemy wielu lat nauki aby zdobyć pożądaną wiedzę. Jest to główny argument dla osób chcących szybko zmienić wykonywany zawód.

Oczywiście wybierając kurs zawodowy warto kierować się swoimi osobistymi zainteresowaniami. Dzięki takiej praktyce łatwiej będzie nam zdobyć odpowiednią wiedzę. Również otwiera to drogi do wykonywania pracy w wielu ciekawych miejscach w kraju oraz na całym świecie. W ofercie Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega możemy znaleźć wiele różnorodnych kursów. Największą popularnością wśród kursantów cieszą się kursy na operatora wózków widłowych, podestów, spawaczy, kursy pilarza oraz kursy energetyczne. Również pracodawcy bardzo zwracają uwagę na ukończone przez nas szkolenia, dzięki którym zdobywamy wymagane uprawnienia do wykonywania danego zawodu.

Zapraszamy na nasza stronę internetową https://www.oszomega.pl/ , aby zapoznać się z aktualnym terminarzem szkoleń.

 

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.