4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Jak podnieść kwalifikacje zawodowe

Obecny rynek pracy nazywany jest rynkiem pracownika. Niskie bezrobocie i brak rąk do pracy sprawia, że dzisiaj naprawdę każdy może znaleźć pracę, problem w tym, że znalezienie dobrej pracy wciąż wymaga kwalifikacji zawodowych. Sposobów podnoszenia kwalifikacji zawodowych jest kilka i to jaki sposób będzie najlepszy zależy od specyfiki pracy.  Inaczej podnosić swoje kwalifikacje zawodowe będzie tłumacz, lekarz czy elektryk. Nasz forma działalności zdecydowanie bardziej odpowiada tej ostatniej grupie zawodowej oraz innym zawodom wymagającym uprawnień z zakresu UDT lub ŚSEP. W tym wpisie chcemy Ci pokazać jak podnieść kwalifikacje zawodowe w łatwy i niedrogi sposób a jednocześnie zapewniający zdobycie odpowiedniej wiedzy do wykonywania zawodu.

Jak podnieść kwalifikacje zawodowe z Oszomega?

Prawdą jest, że bezrobocie jest nieporównywalnie niższe niż jeszcze dekadę temu, dziury w braku kadr wypełniane są często zagranicznymi pracownikami i patrząc na demografię kraju, bez zewnętrznej siły pracowniczej może być ciężko udźwignąć cały system emerytalny i ubezpieczeniowy. Czy to znaczy, że polski pracownik musi obawiać się konkurencji z zagranicy? Naturalnie nie, zwłaszcza jeżeli posiada odpowiednie umiejętności. Do ich zdobycia nie potrzebujesz ukończenia studiów, jak pokazuje wielu naszych kursantów, odbycie odpowiednich kursów może zagwarantować dobrą i stabilną pracę.

Kurs zawodowe w głównej mierze kierowane są do osób dorosłych, które myślą o podniesieniu swoich kwalifikacji zawodowych albo chcą się przebranżowić. Dzisiaj mało kto pracuje w swoim zawodzie przez całe życie, zwłaszcza młodsze pokolenie charakteryzuje się większą mobilnością, ale zawód można zmienić w każdym wieku.

Jesteśmy atakowani w życiu codziennym sloganami typu „zainwestuj w siebie to najlepsza inwestycja” i choć brzmi to wyświechtanie to często jest w tym sporo prawdy, o ile poczynimy odpowiednie kroki. Nietrudno wyrzucić pieniądze w błoto wybierając kursy o zerowej wartości albo ucząc się języka, który nigdy się nam nie przyda.

Jak pokazują ogłoszenia o pracę, największym powodzeniem na polskim i ościennych rynkach pracy cieszą się osoby z fachem w ręku, mowa tu o monterach czy instalatorach różnych urządzeń. Kwalifikacje zawodowe zdobywane w centrach szklenia zawodowego takich jak Omega, cenione są u pracodawców, głównie za sprawą certyfikatów jakie zdobywa się po udanym przejściu egzaminów. Kursy zawodowe często wymagają ukończonych 18 lat i co najmniej podstawowego wykształcenia, więc niemal każdy może do nich przystąpić. Forma nauczania skupia się na teoretycznych i praktycznych aspektach obsługi danych urządzeń, tak aby kwalifikacje pracownika pozwalały mu rozpocząć pracę na samodzielnym stanowisku.

Sposoby podnoszenia kwalifikacji zawodowych w Oszomega

Tak jak już wiesz zajmujemy się prowadzeniem kursów zawodowych, czyli zajęć przygotowujących do rozpoczęcia pracy na różnych stanowiskach pracy:

Jak wygląda takie szkolenie? Zazwyczaj podzielone jest na dwa bloki: teoretyczny i praktyczny. Podczas zajęć teoretycznych wykładane są najważniejsze aspekty związane z obsługą urządzeń, które czekają na miejscu pracy, a podczas praktyki następuje praca z urządzeniami, na które chcemy zdobyć certyfikat.

Kursy zawodowe ciężko wrzucić do jednego worka, gdyż jedne trwają nawet jeden dzień podczas gdy inne wymagają odbycia zajęć na przestrzeni 20 dni a nawet więcej. Niemniej jedno jest pewne, certyfikaty UTD oraz ŚSEP są honorowane przez wszystkich pracodawców, mało tego są one najistotniejszymi certyfikatami, gdyż to na ich podstawie można wykonywać wybrany przez siebie zawód opisany w ustawie. Znajdziesz na naszym blogu dokładny opis tego czym zajmuje się Urząd Dozoru Technicznego i Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz jakie zawody można wykonywać po uzyskaniu certyfikatów.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a zobaczysz, że podnoszenie kwalifikacji zawodowych może być przyjemne i dawać satysfakcję.

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.