4,9

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,9

Jak sprawdzić uprawnienia SEP

Aby wykonywać prace przy eksploatacji sieci i urządzeń instalacji elektroenergetycznych, cieplnych lub gazowych, należy posiadać odpowiednie uprawnienia. Jak sprawdzić uprawnienia sep oraz ich ważność?

Jak uzyskać świadectwo kwalifikacyjne?

Chcesz wiedzieć jak sprawdzić czy elektryk ma uprawnienia? Otóż potwierdzeniem posiadanych przez niego umiejętności oraz uprawnień jest świadectwo kwalifikacyjne.

Z wnioskiem o jego otrzymanie może wystąpić osoba wykonująca prace elektryka a także gazownika czy ciepłownika bądź jej pracodawca.

Wniosek taki należy złożyć u pracodawcy, jeśli powołał on komisję kwalifikacyjną w zakładzie pracy lub w wybranym stowarzyszeniu naukowo-technicznym, przy którym powołano komisję.

Jak sprawdzić ważność uprawnień sep wydawanych przez ŚSEP?

Uprawnienia sep nie są nadawane bezterminowo. Ze względu na zmieniające się prawo energetyczne  uprawnienia są ważne 5 lat. Po tym czasie należy je odnowić. Zastanawiasz się, jak sprawdzić ważność uprawnień sep oraz jak je przedłużyć?

Należy ponownie przystąpić do egzaminu. Przygotować się można samodzielnie, nie ma konieczności zapisywania się na kurs. Zalecamy jednak udział w szkoleniu, które pozwoli usystematyzować i uzupełnić niezbędną wiedzę, np. w Ośrodku Szkolenia Zawodowego Omega.

Jak wygląda egzamin sprawdzający kwalifikacje?

Wiesz już jak sprawdzić uprawnienia elektryka, czas przystąpić do egzaminu. O jego terminie komisja kwalifikacyjna powołana przez URE jako Śląskie Stowarzyszenie Energetyków Polskich powiadomi Cię z co najmniej 14-dniowym wyprzedzeniem.

Będzie to egzamin ustny, podczas którego zostanie sprawdzona wiedza niezbędna podczas pracy na stanowiskach eksploatacji bądź dozoru w zakresie obsługi, montażu, konserwacji i remontów określonych urządzeń, instalacji i sieci. O wyniku egzaminu członkowie zespołu egzaminacyjnego decydują większością głosów.

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.