4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Na jaki zawód się przekwalifikować

Podjęcie decyzji o zmianie zawodu, szczególnie po 40. czy 45. roku życia, to spore wyzwanie. Im więcej ma się lat, tym decyzja o przebranżowieniu staje się trudniejsza. Jednak wiek nie powinien stanowić przeszkody w zmianie swojego życia na lepsze.

W każdym wieku można zmienić zawód na taki, który na danym etapie życia będzie nam bardziej odpowiadał, będzie przynosił większe zyski oraz dawał większą satysfakcję. Cały proces przebranżowienia się trwa zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy. W tym czasie realizowane są odpowiednie szkolenia, kursy oraz wydawane dokumenty potwierdzające wiedzę i umiejętności. Jedyne, na co warto zwrócić uwagę przed wyborem nowego zawodu to kondycja fizyczna oraz zdrowie, ponieważ niektóre z nich mogą być bardziej wymagające w tym względzie. Mogą również wymagać dodatkowych zaświadczeń lekarskich.

Jak zmienić zawód – co najlepiej wybrać?

Przy wyborze nowych kwalifikacji należy przede wszystkim kierować się swoimi predyspozycjami i rynkiem zapotrzebowania. Jeśli zależy nam na zwiększeniu zarobków, warto zorientować się w obecnym miejscu zatrudnienia, czy jest możliwość awansu po podniesieniu kwalifikacji.

Dotyczy to osób, którym dotychczasowe miejsce pracy odpowiada w pełni, a niezadowalająca jest tylko wysokość pensji. W tym wypadku również z dużym prawdopodobieństwem szef będzie mógł opłacić dodatkowe kursy doszkalające.

Jeśli jednak czujemy, że obecne miejsce pracy wypala nas zawodowo, a to, co robimy, nie jest szczytem naszych marzeń, warto zmienić pracę całkowicie. Na pierwszym miejscu postaw swój komfort: wybierz taki zawód, który przyniesie Ci satysfakcję, przyjemność z pracy.

Jednocześnie patrz na zapotrzebowanie rynkowe: w końcu zawód powinien przynosić godne wynagrodzenie. Warto się zorientować, czy na danego specjalistę jest zapotrzebowanie w Twojej okolicy lub, czy masz możliwość ewentualnej zmiany miejsca zamieszkania w poszukiwaniu lepszej pracy.

Opłacalne zawody w 2022

Mimo otaczających nas restrykcji związanych z pandemią, działalności produkcyjne, transportowe i budowlane nie stoją w miejscu. Dlatego zawody techniczne nadal są jednymi z najbardziej pożądanych na rynku pracy.

Również pod kątem zarobków rok 2022 staje się rokiem pracownika. Warto zastanowić się nad przebranżowieniem na wysoko płatne zawody. Poniżej przedstawiamy dwie propozycje.

Jak zmienić zawód na spawacza?

Często wybieraną opcją przy zmianie kwalifikacji jest wybór zawodu spawacza. Kursy na spawacza trwają stosunkowo najkrócej, dlatego w bardzo szybkim czasie można znaleźć nową pracę bądź dostać awans. Ze względu na metodę spawania, do wyboru jest kilka rodzajów kursów.

Najczęściej wybierane są kursy spawacza TIG oraz kursy spawania elektrycznego lub gazowego. Wszystkie kursy i szkolenia, łącznie z opłatami za egzaminy, zamykają się w przystępnym pakiecie cenowym.

Kursy na operatora maszyn i urządzeń UDT

Zawód operatora maszyn UDT ma szerokie pole manewru przy podjęciu zatrudnienia. Uprawnienia do prowadzenia maszyn UDT można bowiem uzyskać w zakresie:

 

Szerokie spektrum możliwości i zasadniczo niewielkie nakłady fizyczne do tego typu pracy sprawiają, że kursy UDT cieszą się niezmiennie popularnością wśród osób po 50. roku życia, chcących się przekwalifikować. Jednocześnie operatorzy takich maszyn są ciągle potrzebni w przeróżnych miejscach produkcyjnych i logistycznych, więc popyt na pracownika z kwalifikacjami operatora UDT nie maleje, a zarobki rosną.

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.