4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

4,8

Diagnostyka i naprawa pomp ciepła

W naszej ofercie znajduje się diagnostyka i naprawa pomp ciepła, układów VRF, układów wody lodowej, dużych układów chłodniczych czy multi-splitów, jak i samych klimatyzatorów.

Pompy ciepła to urządzenia, które niezwykle rzadko ulegają awarii a te, jeśli się zdarzają powodowane są przez czynniki zewnętrzne. Przyczyny tkwią zwykle poza pompą ciepła. Należy zatem zwrócić uwagę aby naprawa przebiegała kompleksowo, czyli sprawdzić również instalację, która mogła wywołać uszkodzenie. Brak rzetelnego podejścia do naprawy gwarantuje powrót problemu.

Naprawa pomp ciepła - najczęstsze przyczyny awarii

Praktyka wskazuje, że niewłaściwe przepływy przez pompę ciepła są najczęstszymi problemami. Odnosi się do jednakowoż do dolnego źródła (jeżeli występuje), czynnika chłodniczego  oraz obiegu grzewczego. Tym samym, profesjonalny serwisant powinien zwrócić szczególną uwagę na te zagadnienia. Aby przejść do diagnostyki pompy ciepła, należy ustalić z całą pewnością, że temperatury między zasilaniem a powrotem oraz występujące różnice mieszczą się w dopuszczalnym zakresie. Pomiar różnicy temperatur jest  najwłaściwszym sposobem sprawdzenia prawidłowości działania instalacji i właściwa interpretacja odczytanych wartości a także pośrednie i bezpośrednie kontrole urządzeń.

Dane techniczne podawane przez producentów zawierają dopuszczalne parametry zasilania obwodów hydraulicznych oraz automatyki, jednak jeżeli zdarzy się ich brak, należy wspomóc się wielkościami znanymi z praktyki. Natomiast specyfikacje dla poszczególnych urządzeń wskazują, iż niestety doświadczenia i odpowiedniej wiedzy nic nie zastąpi w pracy diagnosty i montera.

 

Telefon kom.: 509 709 609

mail: serwis@oszomega.pl

Naprawa pomp ciepła przez naszych specjalistów

W związku z naszym wieloletnim doświadczeniem oraz prowadzonymi szkoleniami możemy z całą stanowczością zapewnić, iż poziom naszych usług w zakresie diagnostyki i naprawy najbardziej skomplikowanych układów chłodniczych przeprowadzimy z najwyższą rzetelnością i doświadczeniem, którego niestety brakuje wielu serwisantom.

Daj nam problem a na pewno znajdziemy przyczynę i usuniemy usterkę.

Nasze motto brzmi:

Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki a na cuda potrzebujemy chwili!!!

 

Zadbaj o prawidłowe działanie pompy ciepła w Twoim domu!

Zaufaj naszym serwisantom klimatyzatorów i zamów usługę w formularzu poniżej.

Zamów tutaj w bardzo prosty sposób

lub zadzwoń: kom. 509 709 609