4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Szybkie Kursy zawodowe – jakie warto zrobić?

Kursy zawodowe mają podnosić kwalifikacje i pozwalać rozwijać się w różnych dziedzinach, dając tym samym szansę na znalezienie lepiej płatnej pracy. Pomimo wartości jakie daje rozwój własnych umiejętności często nie chcemy poświęcać na niego zbyt wiele czasu, zwłaszcza w przypadku kursów, gdyż te mogą trwać za długo, a my poszukujemy możliwości szybkiego zdobycia nowych umiejętności. W takich momentach szukamy szybkich kursów zawodowych, na których w ciągu czasem nawet jednego dnia jesteśmy zdobyć przydatną wiedze, która może poskutkować znalezieniem dobrej pracy. W tym wpisie chcemy podzielić się z wami szybkimi kursami zawodowymi, które możesz odbyć w naszym Centrum Szkolenia Zawodowego.

Szybkie Kursy zawodowe

Zacznijmy może jednak od dość nietypowego kursu, który nie ma nic wspólnego z szukaniem pracy, ale jest bardzo przydatny. Mowa o kursie pierwszej pomocy, który organizowany jest w ciągu kilku godzin. Obowiązek udzielenia pierwszej pomocy ciąży na każdym świadku wypadku, o ile sytuacja nie zagraża życiu takiej osoby, niewywiązanie się z udzielenia pierwszej pomocy jest karane prawnie nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Każdy powinien znać podstawy pierwszej pomocy, w życiu przydarzają się różne sytuacje i znajomość zasad pierwszej pomocy może uratować czyjeś życie. Również będąc pracodawcą masz obowiązek przeszkolenia swoich pracowników. Podczas jednodniowego szkolenia podejmujemy aspekty teoretyczne oraz praktyczne udzielania pomocy.

Kolejna propozycja to kurs operatora podestów ruchomy, ten kurs również zalicza się do szybkich kursów zawodowych, gdyż czas jego trwania to dwa dni, dzień po dniu. Operatorzy podestów ruchomych i zwyżek znajdują zatrudnienie w wielu firmach, posiadanie niezbędnych uprawnień często jest widoczne w ogłoszeniu o prace. Naturalnie operator podestów ruchomych nie opiera swojej pracy tylko na tej czynności tak jak np. operator wózka widłowego, ale i tak jest to wartościowy kurs szczególnie w firmach wysokościowych i budowlanych. Jednak podesty i zwyżki wykorzystywane są również w masie innych branż jak montaż systemów wentylacyjnych, prace konstrukcyjne czy montaż banerów reklamowych. Posiadanie uprawnień na podesty ułatwia znalezienie pracy. Pamiętaj, że odbycie kursu nie jest równoznaczne z posiadaniem uprawnień, do ich zdobycia konieczne jest odbycie egzaminu UDT, który możemy zorganizować w naszej placówce, zazwyczaj od szkolenia do kursu nie mija wiele czasu.

Kolejnym szybkim kursem zawodowym jest szkolenie przeznaczone dla osób chcących uzyskać uprawnienia do wykonywania prac kontrolno-pomiarowych w zakresie instalacji elektrycznych. Przejście takiego szkolenia jest zalecane dla osób, które w swoim zawodzie dokonują przeglądów instalacji i sieci elektroenergetycznych. Podczas szkolenia omawiamy dokładnie aspekty teoretyczne pomiarów, zasady BHP i pokazujemy jak prawidłowo dokonywać pomiarów.

Kolejne dwudniowe szkolenie dostępne w naszej ofercie to szkolenie na operatora żurawia HDS. Jest to urządzenie dozoru technicznego, co za tym idzie do jego obsługi wymagane są potrzebne uprawnienia. Pierwszego dnia omawiamy teorię, by drugiego zabrać się do zapoznania z urządzeniem i jego obsługą. Żurawie HDS wykorzystywane są w wielu branżach, co za tym idzie można liczyć, na łatwiejsze znalezienie pracy posiadając uprawnienia do obsługi HDS.

Ostatnim szybkim kursem zawodowym, o którym chcemy powiedzieć jest kurs obsługi pił/kos i elektronarzędzi. Kurs pilarza to bardzo popularna forma dokształcania, również ze względu na ceną i brak konieczności zdawania egzaminów UDT. Uprawnienia pilarza honorowane są bezterminowo na terenie całej UE, a kurs zapewnia wiedzę, która może się okazać przydatna na wielu stanowiskach pracy.

To nie wszystkie szybkie kursy dostępne w naszej ofercie, ale lepiej zamiast o nich tutaj czytać sprawdź ofertę kursów zawodowych i wybierz ten, który będzie spasowany dla Ciebie.

Przydatne szybkie kursy zawodowe i szkolenia – szereg korzyści!

Szybkie kursy zawodowe i szkolenia to przede wszystkim poprawa swojego wizerunku na rynku pracy i zwiększenie szans zatrudnienia. Osoby pracujące dzięki dodatkowym kursom i szkoleniom zwiększają grupę potwierdzonych kwalifikacji. Przeprowadzane pod okiem najlepszych specjalistów przydatne kursy zawodowe pozwalają także poczuć się pewniej w swojej profesji.

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.