4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Waga, Masa – brutto jest to suma wag;  tary samego opakowania (powłoki bez zaworu) + wagi gazu w butli i zaworu.

Niezależnie od tego jakim towarem handlujesz albo jaki towar kupujesz ma on swoją wagę brutto oraz netto. Istotne jest odróżnienie obu rodzaju wag w celu uniknięcia ewentualnych problemów powstałych podczas przemieszczania, składowania i pozostałych czynności logistycznych.

Różnica pomiędzy wagą brutto i netto określa się jako tara.

Przykład zastosowania wagi brutto:

Masa brutto na opakowaniu psiej karmy wynosi 400 g a masa netto – 390 g. W takim wypadku waga jedzenia dla psa jest równa 390 g a 10 g to waga opakowania, która jest tarą.

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.