4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Ile zarabia spawacz

Spawacz to zawód, który w ostatnich latach stał się niesamowicie opłacalny. Jest to niezwykle pożądany zawód, jednak od razu należy nadmienić, że także dość wymagający. Nie da się jednak ukryć, że po przejściu odpowiedniego szkolenia i po uzyskaniu odpowiednich uprawnień – praca znajdzie się właściwie od ręki. Nic dziwnego, że coraz większa ilość osób decyduje się na rozszerzenie swoich kwalifikacji lub zmianę ścieżki kariery. Oczywiście wiele osób zadaje sobie także pytanie, ile zarabia spawacz i jak nabyć dane uprawnienia. Odpowiedzi znajdują się w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Ile zarabia spawacz MIG/MAG?

Zanim poznasz odpowiedź na pytanie, ile zarabia spawacz, to dobrze jest dowiedzieć się, jak w ogóle nim zostać. Wszyscy kandydaci na stanowisko spawacza powinni mieć ukończone 18 lat i minimum dyplom szkoły zawodowej, choć nie da się ukryć, że pracodawcy mają coraz większe oczekiwania. Dziś najlepiej jest posiadać dyplom ukończenia szkoły średniej – obojętnie, czy jest to technikum, liceum, czy liceum profilowane.

Następnie należy udać się na specjalistyczny kurs i zdać egzamin sprawdzający umiejętności. W naszym portfolio szkoleniowym znajduje się szeroka oferta kursów spawalniczych (m.in. kurs spawacza MAG, kurs spawacza TIG), więc jeżeli chcesz rozpocząć starania o to stanowisko to zdecydowanie powinieneś skorzystać z naszej oferty.

Po pozytywnie zdanym egzaminie wyposażony zostaniesz w specjalną książeczkę spawacza. Jeżeli interesowałyby Cię 2-letnie praktyki w zakładach przemysłowych to również istnieje taka możliwość. Dobry spawacz powinien także wyróżniać się także odpowiednimi cechami interpersonalnymi i psychofizycznymi. Przede wszystkim powinien mieć sprawne dłonie, gdyż to właśnie nimi posługuje się sprzętem spawalniczym.

Dodatkowo będzie to dla Ciebie bezużyteczna wiedza ile zarabia spawacz, jeżeli nie będziesz miał dobrego wzroku. Najbardziej docenia się wysokiej jakości spawy, a te są możliwe dzięki pracy skrupulatnej z dbałością o każdy szczegół – brak wady wzroku jest wręcz niezbędny. Warto nadmienić, że jako kandydat na spawacza musisz także zostać poddany specjalnemu testowi psychotechnicznemu. Czas poznać średnie zarobki spawacza!

Ile zarabia spawacz na godzinę? Zarobki spawacza.

Jak w przypadku innych zawodów, wysokość wynagrodzenia zależna jest od kilku czynników m.in. doświadczenia. Jeżeli dopiero zaczynasz pracę jako spawacza to Twoja pensja będzie wynosić ok. 1800-2000 zł netto. Oczywiście bardziej zaawansowani i zawodowi spawacze mogą spodziewać się zarobków na poziomie nawet 5000 zł netto. Duży wpływ na pensję ma także specjalizacja, jaką się zajmujesz. Średnie zarobki spawacza z podziałem właśnie na specjalizację to:

  • spawacz MAG – najpopularniejsza grupa spawaczy, których zarobki w większości przypadków nie są wyższe niż 3000 zł netto;
  • spawacz aluminium – grupa spawaczy trudniąca się spawaniem aluminium, która musi posiadać nieco wyższe umiejętności, co bezpośrednio przekłada się na zarobki rzędu nawet ponad 4000 zł netto;
  • spawacz gazowy – grupa spawaczy o ciężarze wymagań jak powyższa, przez co również może ona liczyć na wynagrodzenie w wysokości ok. 4000 zł netto;
  • spawacz podwodny – grupa spawaczy musząca wykazywać się szczególnymi kwalifikacjami, przez co w Polsce może wymagać zarobków na poziomie nawet 10000 zł netto, jednak dostępnych miejsc pracy jest bardzo niewiele.

Co ważne spawacze zatrudnieni w przedsiębiorstwach mogą liczyć także na różne korzyści wynikające z pracy etatowej np. premie finansowe. Spawacz to zdecydowanie jeden z tych zawodów, który jest deficytowy, dlatego też spora większość zatrudniona jest na umowę o pracę, gdzie właśnie dodatkowe benefity mogą znacznie podnieść uzyskiwane zarobki. Wiesz już ile zarabia spawacz MIG/MAG i inne specjalności w Polsce, więc czas dowiedzieć się ile zarabia spawacz za granicą.

Ile zarabia spawacz za granicą?

Jeżeli jesteś niezwykle zmotywowany i chcesz zarobić więcej niż średnie zarobki spawacza w Polsce to możesz podjąć się poszukiwania pracy za granicą. Przede wszystkim kraje zachodniej Europy oraz kraje skandynawskie z powodzeniem przyjmują do pracy doświadczonych spawaczy. Zastanawiasz się ile zarabia spawacz na godzinę za granicą? Jest to oczywiście uzależnione od kraju, jak i od specjalności.

Spawacz MIG u naszych zachodnich sąsiadów może zarobić nawet 5000 euro miesięcznie, choć ogólne pensje spawaczy w Niemczech mieszczą się w widełkach 2000-5000 euro. Jest to suma niemal pięć razy wyższa niż w Polsce. Z kolei w krajach Beneluksu wygląda to następująco: Belgia to 22 euro za godzinę, natomiast Holandia oferuje zarobki od 3000 do 4000 euro. Co do Europy to najwięcej spawacz zarobi w Szwajcarii – jest to nawet 6000 euro na miesiąc, jednak należy pamiętać, że koszty utrzymania w Szwajcarii również są niemal najwyższe w Europie.

Absolutnym kosmosem płacowym jest z kolei USA. Tu spawacz może zarobić nawet 200 dolarów na godzinę, a dodatkowo jego pensja będzie wyższa niż np. sędziego, czy pilota. Najbardziej pożądani są spawacze podwodni.

Oczywiście warto podkreślić, że to ile rzeczywiście zarabia spawacz za granicą zależy też od doświadczenia oraz samego miejsca zatrudnienia w danym państwie.

Dodatkowo w Europie i w USA bardziej ceni się pracowników, którzy są w stanie na dłużej pozostać na danym stanowisku i w danym przedsiębiorstwie (często nawet kilka lat). Oczywiście widać jak na dłoni, że zarobki za granicą są dużo lepsze niż oferty pracodawców z rodzimego kraju, dlatego coraz więcej osób wybiera emigrację, a w Polsce dziś niemal brakuje spawaczy do pracy.

Czy praca spawacza się opłaca?

Oczywiście praca spawacza jest opłacalna, jednak w dużym stopniu fakt jej opłacalności zależy od wymagań danego pracownika. Praca spawacza za granicą może przynieść dużo wyższe zarobki, jednak wiązać się ona będzie z różnymi niedogodnościami np. rozłąką z rodziną.

Należałoby przeprowadzić własny rachunek „za” i „przeciw”, czy lepiej wybrać stanowiska w europejskich państwach, czy ew. podnosić kwalifikacje i otrzymać wyższą płacę także w Polsce. W obu przypadkach najpierw niezbędne będzie posiadanie odpowiednich uprawnień, dlatego też zapraszamy do skorzystania z oferty szkoleniowej naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Oszomega – Kurs spawacza.

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.