4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Serwisant pomp ciepła - szkolenie

Chcesz zajmować się serwisem pomp ciepła? Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą. W naszej bogatej ofercie specjalistycznych kursów i szkoleń znajdują się cykle odpowiednie dla przyszłych serwisantów pomp ciepła. Serwisowanie pomp ciepła wymaga posiadania odpowiednich certyfikatów wymaganych w świetle ustawy F-Gazowej.

Oferta szkoleniowa dla serwisantów pomp ciepła

W Ośrodku Szkolenia Zawodowego Omega prowadzimy szkolenia dla serwisantów pomp ciepła, które pozwolą na uzyskanie uprawnień do samodzielnej i pracy w tym zawodzie.

Aktualnie prowadzimy szkolenia takie jak:

  • Certyfikowany Instalator Pomp Ciepła,
  • szkolenie z zakresu F-gazów w celu uzyskania Certyfikatu dla Personelu z egz. UDT,
  • montażysta klimatyzacji,
  • montażysta pomp ciepła,
  • odzysk – napełnianie butli gazami skroplonymi,
  • uprawnienia do lutowania twardego,
  • uprawnienia energetyczne G1 elektryczne w zakresie eksploatacji i dozoru (SEP),
  • uprawnienia energetyczne G2 energetyczne i cieplne  w zakresie eksploatacji i dozoru (SEP),
  • uprawnienia energetyczne G3 paliwa gazowe w zakresie eksploatacji i dozoru (SEP).

W Ośrodku Szkolenia Zawodowego Omega prowadzimy szkolenia dla serwisantów pomp ciepła, które pozwolą na uzyskanie uprawnień do samodzielnej i pracy w tym zawodzie.

Serwisant pomp ciepła - szkolenie

Podczas szkolenia przyszły serwisant pomp ciepła poznaje zagadnienia wymagane przez Urząd Dozoru Technicznego, które z kolei zostały zawarte w nowelizacji ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz.U. z 2012 r. poz. 1059 – j.t.) oraz Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 25 marca 2014 r. w sprawie warunków i trybu wydawania certyfikatów oraz akredytowania organizatorów szkoleń w zakresie odnawialnych źródeł energii (Dz.U. z 2014 r. poz 505). oraz pozostałych aktów prawnych dostępnych na podstronach ze szkoleniami w zakładce “podstawa prawna” 

Podczas cyklu zajęć omawiane są w sposób szeroki i wyczerpujący wszystkie zagadnienia teoretyczne, które powinien znać serwisant pomp ciepła. Szkolenie także obejmuje część praktyczną, gdyż przyszła praca wymaga opanowania pracy manualnej z podzespołami pomp ciepła i układami chłodniczymi oraz rozwiązywaniem złożonych problemów technicznych.

Więcej informacji na temat innych szkoleń prowadzonych w naszym Ośrodku

znajdziesz w zakładce KURSY.

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.