4,9

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,9

Jakie kursy dla mężczyzn są najpopularniejsze

Kursy zawodowe to chętnie wybierana forma kształcenia, która daje możliwość przebranżowienia się, zdobycia całkiem nowego fachu albo zwiększenia wiedzy i umiejętności w obecnej branży. To doskonały wybór, jeśli zależy Ci na rozpoczęciu nowej ścieżki kariery lub rozpędzeniu obecnej. W dzisiejszym wpisie zastanowimy się, co możesz osiągnąć dzięki kursom, a także przedstawimy Ci ranking ciekawych kursów dla mężczyzn. Sprawdź, które szkolenia znajdują się na szczycie listy. 

Co osiągniesz, zapisując się na kurs?

Kursy zawodowe idealnie wpisują się w ideę uczenia się przez całe życie (tzw. lifelong learning), która z każdym rokiem zyskuje na popularności. Na tę formę kształcenia chętnie decydują się dorośli, którzy chcą świadomie pokierować swoją karierą. W ten sposób mogą nie tylko zdobyć potrzebne do podjęcia danego zawodu kwalifikacje, ale też są w stanie zwiększyć swoją aktualną wiedzę, co może przełożyć się na podwyżkę lub awans. 

Poza tym kursy zawodowe są doskonałą szansą na znalezienie pracy w zupełnie nowym zawodzie. Jeśli więc czujesz, że wypaliłeś się zawodowo albo nie potrafisz znaleźć pracy w swoim zawodzie (bo zapotrzebowanie na to stanowiska zmalało), przekwalifikuj się i zmień branżę na bardziej obiecującą.

Ile trwają kursy? Czego się na nich nauczysz?

To, ile trwa kurs, zależy od jego rodzaju. Niektóre kursy trwają kilkanaście, kilkadziesiąt godzin, a inne obejmują kilkaset godzin teoretycznego oraz praktycznego kształcenia. Zwieńczeniem nauki zawsze jest egzamin, którego pozytywne zdanie pozwala uzyskać uprawnienia oraz potwierdza uzyskanie nowych umiejętności. Samo ukończenie kursu (choć otrzymujesz zaświadczenie o jego odbyciu) nie upoważnia Cię do podjęcia zawodu. Certyfikat kwalifikacji zawodowej uzyskasz dopiero po zdaniu teoretycznego i praktycznego egzaminu, który nadzorowany jest przez akredytowane komisje egzaminacyjne.

Ciekawe kursy dla mężczyzn

Układając listę, kierowaliśmy się nie tylko popularnością kursu, ale też jego opłacalnością w przyszłości. W naszym rankingu znalazły się wyłącznie kursy, na które za kilka lub kilkanaście lat nadal będzie zapotrzebowanie, a znalezienie pracy w danych branżach nie nastręcza problemu, nawet w mniejszych miejscowościach.

Jakie kursy dla mężczyzn są najczęściej wybierane? Na szczycie listy znalazły się szkolenia instalatorów systemów fotowoltaicznych oraz instalatorów pomp ciepła. Obecnie odnawialne źródła energii (OZE) są niezwykle popularnym tematem, w końcu zarówno prywatne osoby, jak i przedsiębiorstwa coraz chętniej przechodzą na energię słoneczną gdzie panele fotowoltaiczne wyprodukują potrzebną energię a pompa ciepłą nam ją zużyje. Widać to zresztą w przestrzeni miejskiej, na wielu budynkach użyteczności publicznej oraz nowo wybudowanych domach jednorodzinnych, gdzie można znaleźć panele fotowoltaiczne współpracujące z pompami ciepła. Oznacza to, że zapotrzebowanie na monterów instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła będzie coraz większe. Nic więc dziwnego, że kursy na instalatorów cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Kolejnym przykładem ciekawych kursów dla mężczyznkursy spawalnicze MAG, TIG gazowe lub elektryczne. Przeglądając oferty pracy, szybko zauważysz, że spawacz jest poszukiwanym zawodem nie tylko na polskim, ale również zagranicznym rynku. Nawet w mniejszych miastach fachowiec może liczyć na dobre zarobki, które przekraczają średnią krajową. 

Ostatnim kursem dla mężczyzn, o którym chcielibyśmy wspomnieć, jest kurs na montera klimatyzacji. To również bardzo popularny zawód, na który jest spore zapotrzebowanie. Wynika to z faktu, że w Polsce powstaje mnóstwo biur oraz magazynów i hal, które wymagają dostosowania do obecnych standardów. Jedną z norm, jaką trzeba spełnić, jest klimatyzacja która nie tylko schłodzi nam miejsce pracy w coraz bardziej upalne dni lata, a w miesiącach zimowych dodatkowo ogrzeje pomieszczenia najbardziej oszczędną formą w postaci układu klimatyzacyjnego. Dlatego też zapotrzebowanie na montera klimatyzacji jest tak wielkie a będzie jeszcze większe.

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.