4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Szkolenia spawalnicze

Szkolenia spawalnicze od lat cieszą się dużym zainteresowaniem co jest odczuwalne w naszym Ośrodku Szkolenia Zawodowego. Spawanie należy do jednej z kluczowych gałęzi przemysłu. Ciężko wyobrazić sobie współczesny świat bez wynalezienia metod spawania i ludzi, którzy te spawy wykonują. Spawać teoretycznie może każdy, ale w praktyce bardzo łatwo odróżnić spawy doświadczonej osoby i takiej, która dopiero zaczyna. Spawacze są cenieni na rynku pracy i nie mają większych problemów ze znalezieniem pracy. Dla kogo są szkolenia spawalnicze i czego można się po nich spodziewać?

Kto powinien wybrać szkolenia spawalnicze?

Kim jest dobry spawacz? Istnieje pewien zakres cech, które premiują dane osoby do wykonywania tego zawodu bardziej niż innych. Zacznijmy może od tego, że spawanie, które z pozoru nie jest skomplikowane nie musi takim być. Faktycznie doświadczone osoby poradzą sobie w różnych warunkach z różnymi obiektami, ale początkowo może być z tym ciężko. Premiowane są osoby o dobrych zdolnościach manualnych. Spawanie ma w sobie coś z rękodzieła, w obu przypadkach dokładność wykonanej pracy ma znaczenie. Jeżeli masz sprawny wzrok, a twoje ręce są zręczne to daje Ci to dobrą podstawę do rozważenia tego zawodu. Zdolności manualne są bardzo istotne, ale nawet ich da się wyuczyć w trakcie pracy.

Tym o co zdecydowanie ciężej to cierpliwość i umiejętność koncentracji na zadaniu wykonywanym przez długi czas. Spawanie może być ciekawym zawodem, ale przez sporą część czasu praca jest schematyczna i wymaga ciągłego skupienia.

Spawacz musi wykazać się również dobrym zdrowiem, gdyż bez tego nie przejdzie badań medycznych upoważniających do wykonywania zawodu. Samo spawanie potrafi być męczące zwłaszcza w upalne dni i trzeba być na to przygotowanym.

Dlaczego warto zrobić szkolenia spawalnicze?

Jeżeli trochę Cię zniechęciliśmy to nie taki był tego zamiar. Spawacz to osoba potrzebna, która zawsze znajdzie sobie pracę i będzie potrzebna jeszcze przez długi czas. Co prawda obecnie maszyny dokonują spawów, ale w wielu miejscach ich nie ma albo nie byłyby w stanie wykonać danego spawu. Człowiek nie zostanie zastąpiony na tym stanowisku pracy przez co najmniej pokolenie więc jest to praca przyszłościowa.

Polska to kraj, w który jest wielu pracodawców poszukujących spawaczy. Z racji na ciągłe braki kadrowe do pracy przyjmowane często są osoby początkujące. Ciężko wyobrazić sobie bez spawaczy przemysł stoczniowy, budowlany czy metaliczny.

Spawacz jest w stanie zarobić średnio 3200 netto, przy czym w większych miastach te stawki są istotnie wyższe.

Szkolenia spawalnicze w Omega

Żeby zostać spawaczem trzeba przejść odpowiednie kursy i zdać egzamin. Zasadniczo rozróżniamy pięć typów kursów spawalniczych:

Każdy kurs różni się od siebie programem i ceną. Jednak pewne elementy pozostają niezmienne jak to, szkolenia spawalnicze podzielone są na część teoretyczną i praktyczną. Po skończonym kursie organizujemy Egzamin, po którego zdaniu kursant otrzymuje książeczkę spawacza i możliwość prac w zawodzie. Sam egzamin składa się z zamkniętego testu i części praktycznej. Co istotne uprawnienia spawalnicze wydawane są zazwyczaj na 2 lata. Po tym czasie jest konieczne ich odnowienie, sam kurs nie jest obowiązkowy.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na szkolenia spawalnicze, które realizowane są przez doświadczoną kadrę gwarantującą wysoką zdawalność egzaminów. Wiele z przeszkolonych przez nas osób znalazło pracę w zawodzie i nie pożałowało swojej decyzji.

Więcej informacji o samych kursach można znaleźć na dedykowanych im stronach. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z programem i ofertą szkoleń spawalniczych.

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.