4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Certyfikowane szkolenia i kursy zawodowe

Certyfikowane kursy i szkolenia to sposób na uzyskanie przydatnej wiedzy w rozwoju zawodowym. Lista takich kursów jest naprawdę spora, od kursów dla księgowych przez kursy informatyczne po to czym my się zajmujemy, czyli kursy zawodowe przygotowujące do pracy na wielu stanowiskach związanych z UDT czy ŚSEP. Dzisiaj zdecydowanie bardziej od ukończonej szkoły liczy się to jakie posiadam umiejętności a uznawane certyfikaty są najlepszym świadectwem posiadania pewnych umiejętności.

Certyfikowane kursy UDT

Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z pracą wymagającą obsług urządzeń dozoru technicznego, będzie wymagać odpowiednich uprawnień do ich obsługi. Jednym ze sposobów na ich zdobycie jest odbycie szkolenia zawodowego oraz późniejsze podejście i zdanie egzaminu UDT. W naszym Ośrodku szkolenia Zawodowego realizujemy przeróżne kursy UDT, dzięki którym nasi kursanci znajdują lepszą pracę, albo dostają podwyżki w firmach, gdzie pracują. Jeżeli jesteś zainteresowany tego typu certyfikowanymi szkoleniami to poniżej omawiamy pokrótce dwa wybrane kursy.

Pierwszym z nich jest szkolenie operatorów wózków widłowych. Jak zapewne wiesz operator wózka widłowego zobowiązany jest do posiadania uprawnień do prowadzenia tego pojazdu. Samo odbycie szkolenia przygotowuje do pracy jednak nadaje jedynie zaświadczenie potwierdzające, że taki kurs został odbyt co nie jest równoznaczne z certyfikatem. Jeżeli chcemy uzyskać certyfikat od UDT musimy podejść do egzaminu, ten składa się z części teoretycznej i praktycznej, po naszych kursach masz duże prawdopodobieństwo na zdanie obu. Kurs na wózki widłowe to bardzo popularne szkolenie, gdyż praca magazyniera jest jedną z łatwiej dostępnych, jednak, aby móc się rozwijać trzeba zdobywać kolejne umiejętności jak np. operowanie wózkiem widłowym.

Drugą z brzegu propozycją jest kurs operatora suwnicy, jest to rzadziej spotykane szkolenie, które również kończy się egzaminem w celu sprawdzenia kwalifikacji przed komisją UDT. Sam kurs należy do szybkich kursów, gdyż trwa zaledwie dwa dni, a uzyskanie certyfikatu tudzież uprawnień pozwala kursantowi na obsługę suwnic, wciągników i wciągarek na okres 10 lat. Obsługa tego typu urządzeń bez posiadania certyfikatu wiąże się z dużym ryzkiem i jest zakazane przez prawo.

Certyfikowane kursy ŚSEP

Naturalnie UDT nie jest jedyną organizacją, która nadaje uprawnienia, na podobnej zasadzie działa ŚSEP, tylko w odniesieniu do prac z urządzeniami energetycznymi. Stowarzyszenie Elektryków Polskich wydaje certyfikaty zaświadczają o tym, że dana osoba posiada umiejętności niezbędne do obsługi danej kategorii urządzeń energetycznych albo elektrycznych. Uprawnienia ŚSEP są wymagane wśród zawodów związanych z elektryką, jeżeli planujesz swoją karierę w tym kierunku musisz się na to przygotować. Zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje szkoleń ŚSEP, G1 czyli kursy elektryczne, G2 kursy cieplne oraz G3 kursy gazowe. Zobaczmy przykładowe kursy jakie możesz u nas zrealizować.

Elektryk to człowiek, który o swój zawód nie musi się bać, coraz większa elektryfikacja będzie wymagać stałego dozoru i konserwacji urządzeń i sieci elektrycznych. Szkolenia ŚSEP G1 pozwalają zdobyć kursantom niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną. Co istotne na szkolenie można udać się posiadając nawet elementarną wiedzę na temat elektryki. Doświadczona kadra dydaktyczna przy odrobinie kursanta, jest w stanie przygotować go od strony teoretycznej i praktycznej do wykonywania swojego zawodu.

Typ kursów G2 to tzw. uprawnienia ciepłownicze, które w głównej mierze potrzebne są osobą zajmującym się obsługą, konserwacją i montażem kotłów parowych, pieców przemysłowych, turbin parowych i wodnych czy sprężarek o mocy powyżej 20kW. Tutaj również niezbędne jest uzyskanie certyfikatu potwierdzającego opanowanie umiejętności na odpowiednio wysokim poziomie. Należy pamiętać, że przystąpienie do tego i wszystkich omawianych kursów wymaga przejścia testów medycznych oraz ukończenia 18lat.

Certyfikat można uzyskać również po odbyciu kursów G3 i zaliczeniu egzaminu. W tym przypadku mówimy o kursach gazowych, które przeznaczone są dla osób zajmujących się dozorem i/lub eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci gazowych zużywających/przesyłających/magazynujących paliwa gazowe. Brzmi dość skomplikowanie, ale na szkoleniu wszystko staje się dużo prostsze. Posiadając certyfikat możesz rozpocząć pracę jako palacz kotłów czy serwisant/instalator/monter urządzeń gazowych, do których obsługi wymagane są uprawnienia.

To tylko część z certyfikowanych szkoleń zawodowych dostępnych w naszym ośrodku. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą, gdyż zakres szkoleń jest naprawdę spory i łatwo można wybrać szkolenie dla siebie.

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.