4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Czy trudno zdać egzamin HDS?

Każdy egzamin budzi niepokój i jest powodem do stresu. Nie inaczej jest w przypadku egzaminów zdawanych w Urzędzie Dozoru Technicznego, istnieją jednak pewne sposoby na to, aby zdać ten egzamin za pierwszym razem, minimalizując ryzyko niepowodzenia do minimum. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak wygląda  egzamin HDS oraz czy trudno go zdać – przeczytaj poniższy artykuł!

Jak wygląda egzamin na HDS?

Po ukończeniu kursu, jego absolwent może przystąpić do egzaminu zdawanego przed komisją UDT. Dopiero uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu umożliwia podjęcie pracy w zawodzie jako operator żurawia HDS. Wymagania stawiane osobom, które chcą przystąpić do szkolenia na operatora HDS to: 

  • ukończenie 18 roku życia, 
  • minimum podstawowe wykształcenie, 
  • wykonane niezbędne badania lekarskie.

Egzamin na HDS dzieli się na część teoretyczną i praktyczną. Pierwsza z nich składa się z 15 pytań dotyczących m.in.: budowy HDS, obowiązków operatora, środków ostrożności i zasad BHP, zachowań w sytuacjach kryzysowych oraz zasad działania miejsca pracy. Udzielenie poprawnej odpowiedzi na 11 z nich jest równoznaczne z otrzymaniem pozytywnego wyniku. Test ten jest testem jednokrotnego wyboru. Druga część egzaminu obejmuje część praktyczną, czyli umiejętność obsługi żurawi HDS. 

Czy trudno zdać egzamin na HDS? 

Zdaniem absolwentów szkoleń i pracujących w zawodzie operatorów żurawi HDS egzamin nie należy do najtrudniejszych. Wszystko zależy od wyboru profesjonalnego ośrodka szkolenia zawodowego, kwalifikacji szkoleniowców i motywacji do nauki osoby podchodzącej do testu. Przygotowując się do egzaminu HDS, możesz sprawdzić stan swojej wiedzy i umiejętności, korzystając z darmowych baz przykładowych pytań egzaminacyjnych. Zerknij na naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej i mieć pewność, że egzamin HDS zdasz za pierwszym razem i od razu rozpoczniesz swoją wymarzoną pracę! Sprawdź kurs na HDS

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.