4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Czym jest świadectwo energetyczne domu?

Świadectwo energetyczne dla domu, zwane również świadectwem charakterystyki energetycznej, to dokument dostarczający informacji na temat efektywności energetycznej danej nieruchomości. Jaki cel ma ten dokument? Jakie elementy obejmuje?

Czym jest świadectwo charakterystyki energetycznej?

Celem świadectwa charakterystyki energetycznej jest pomoc właścicielom domów, potencjalnym nabywcom i najemcom w zrozumieniu efektywności energetycznej oraz wpływu budynku na środowisko.

Certyfikat ten zawiera szczegółowe informacje dotyczące zużycia energii przez nieruchomość, zalecenia dotyczące poprawek i ocenę efektywności energetycznej, wyrażoną na czytelnej skali.

Jakie są kluczowe elementy certyfikatu energetycznego domu?

Dokument taki, jak świadectwo energetyczne domu, zawiera następujące elementy:

1. Szczegóły nieruchomości:
– Podstawowe informacje o nieruchomości, takie jak jej wiek, wielkość i rodzaj konstrukcji. Te dane stanowią kontekst dla oceny efektywności energetycznej.

2. Ocena efektywności energetycznej:
– Wynik liczbowy wskazujący, jak energooszczędny jest dom. Domy o wyższych ocenach są bardziej przyjazne dla środowiska i tańsze w utrzymaniu pod względem rachunków za energię.

3. Zalecenia dotyczące ulepszeń:
– Propozycje prac modernizacyjnych, które mogą poprawić ogólną charakterystykę energetyczną nieruchomości, np. poprawa izolacji lub modernizacja systemów ogrzewania.

4. Termin ważności:
– Certyfikaty energetyczne dla domów są ważne przez 10 lat od daty sporządzenia, obejmując ten okres czasowy.

Jaki dom musi mieć świadectwo energetyczne?

Świadectwa energetyczne domu są wymagane przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. Dokument ten musi również zostać przedstawiony przez inwestora, który prowadzi sprzedaż nieruchomości. Nie obejmuje on obiektów zabytkowych i domów o powierzchni do 70 m2, przeznaczonych do własnych celów mieszkaniowych.

Dodatkowo posiadanie domu energooszczędnego może podnieść jego wartość rynkową i przyciągnąć uwagę kupujących lub najemców zainteresowanych troską o środowisko.

Gdzie otrzymać świadectwo charakterystyki energetycznej?

Aby uzyskać świadectwo energetyczne, należy skontaktować się z rzeczoznawcą specjalizującym się w tworzeniu tego typu dokumentów na zlecenie.

Obecnie możliwe jest zamawianie ich zarówno w tradycyjnych firmach, jak i tych świadczących usługi online. Dlatego też świadectwo energetyczne można zamówić także zdalnie.

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.