4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

4,8

Wymagania dla uprawnień na wózki widłowe

Aby uzyskać wymagane uprawnienia na wózek widłowy, należy odbyć kurs teoretyczny oraz praktyczny w ośrodku szkoleniowym. Następnym krokiem będzie uczestnictwo w egzaminie państwowym. 

Podstawowe wymagania do odbycia kursu na wózek widłowy

Do kursu oraz egzaminu, mogą przystąpić osoby które ukończyły osiemnasty rok życia oraz posiadają co najmniej wykształcenie podstawowe. Nie wymaga się zaświadczenie badań psychotechnicznych na poziomie kursu oraz egzaminów.

Nie ma więc większych wymagań co powoduje, że w zasadzie każdy może przystąpić do takiego szkolenia. Oczywiście pod warunkiem dobrej kondycji zdrowotnej. Jest to ważne, ponieważ operator wózka widłowego musi wykazać się m.in. sokolim wzrokiem oraz odpowiednio szybkim czasem reakcji.

Do odbycia kursu na wózki widłowe i otrzymania certyfikatu nie jest potrzebne ważne prawo jazdy żadnej kategorii. Uprawnienia nie są zabierane nawet w przypadku utraty prawa jazdy.  

Egzamin na wózek widłowy

Po odbytym kursie i zdanym egzaminie teoretycznym i praktycznym uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat i nabywa bezterminowe uprawnienia. Istnieje możliwość otrzymania duplikatu zaświadczenia w j. niemieckim i j. angielskim. Aby uprawnienia były uznawane, koniecznością jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego z orzeczeniem o braku jakichkolwiek przeciwskazań do wykonywania zawodu. 

PODZIEL SIĘ POSTEM