4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Wymagania dla uprawnień na wózki widłowe

Aby uzyskać wymagane uprawnienia na wózek widłowy, należy odbyć kurs teoretyczny oraz praktyczny w ośrodku szkoleniowym. Następnym krokiem będzie uczestnictwo w egzaminie państwowym. 

Podstawowe wymagania do odbycia kursu na wózek widłowy

Do kursu oraz egzaminu, mogą przystąpić osoby które ukończyły osiemnasty rok życia oraz posiadają co najmniej wykształcenie podstawowe. Nie wymaga się zaświadczenie badań psychotechnicznych na poziomie kursu oraz egzaminów.

Nie ma więc większych wymagań co powoduje, że w zasadzie każdy może przystąpić do takiego szkolenia. Oczywiście pod warunkiem dobrej kondycji zdrowotnej. Jest to ważne, ponieważ operator wózka widłowego musi wykazać się m.in. sokolim wzrokiem oraz odpowiednio szybkim czasem reakcji.

Do odbycia kursu na wózki widłowe i otrzymania certyfikatu nie jest potrzebne ważne prawo jazdy żadnej kategorii. Uprawnienia nie są zabierane nawet w przypadku utraty prawa jazdy.  

Egzamin na wózek widłowy

Po odbytym kursie i zdanym egzaminie teoretycznym i praktycznym uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat i nabywa bezterminowe uprawnienia. Istnieje możliwość otrzymania duplikatu zaświadczenia w j. niemieckim i j. angielskim. Aby uprawnienia były uznawane, koniecznością jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego z orzeczeniem o braku jakichkolwiek przeciwskazań do wykonywania zawodu. 

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.