4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Czy kurs na wózki widłowe jest trudny?

W poprzednim wpisie odpowiadaliśmy na pytania, ile kosztuje i ile trwa kurs na wózki widłowe, a tym razem postaramy się odpowiedzieć na mniej wymierne pytanie czy kurs na wózki widłowe jest trudny. Jest to pytanie, na które odpowiedź jaka by nie była będzie subiektywna, ale warto się podjąć tematu, zwłaszcza że rosnąca liczba magazynów i innych miejsc wysokiego składowania, powoduje, że osoby z uprawnieniami na wózki widłowe nie mają większego problemu ze znalezieniem pracy.

Przebieg kursu na wózki widłowe

Żeby zrozumieć czy kurs na wózki widłowe jest trudny warto sprawdzić co zawiera się w samym kursie. Kurs na wózki widłowe w OMEGA składa się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. Obie mają zapewnić wiedzę kursantom, która nie tylko pozwoli zdać egzamin przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego, ale również będzie przydatna w dalszej pracy zawodowej. Czas szkolenia uzależniony jest od szkoły i programu w naszym przypadku stawiamy na szybkie kursy na wózki widłowe trwające dwa dni. Jest to doskonałe rozwiązanie la osób, szukających szybkiej i łatwej drogi do zdobycia uprawnień. Zdajemy sobie sprawę, że połączenie słów szybko i łatwo nie zawsze oznacza wysoką jakość, ale czy wynik 96% zdanych egzaminów UDT nie mówi sam za siebie?

Program zajęć teoretycznych obejmuje:

  • typy wózków jezdniowych podnośnikowych
  • budowa wózków jezdniowych podnośnikowych
  • obsługa wózków jezdniowych podnośnikowych (wymiana butli LPG)
  • obowiązki operatora przed i po pracy z wózkami jezdniowymi podnośnikowymi
  • obowiązki operatora w trakcie pracy z wózkami jezdniowymi podnośnikowymi
  • rodzaje i charakterystyka ładunków
  • informacje z zakresu przepisów BHP
  • informacje z zakresu dozoru technicznego

Zajęcia praktyczne odbywają się na naszym placu manewrowym. Podczas zajęć dokładnie objaśniana jest obsługa wózka, a kursant odbywa zajęcia praktyczne z poruszania się po placu manewrowym i przenoszeniu palet z jednego miejsca na drugie.

Czy kurs na wózki widłowe jest trudny?

Właściwie już samo pytanie jest błędnie sformułowane, gdyż kurs raczej nie może być trudny, bo nikt podczas niego Cię nie egzaminuje, to właśnie egzamin UDT powinien częściej wywoływać to pytanie. Jak widzisz kurs przeprowadzany w naszym Ośrodku Szkolenia Zawodowego posiada bardzo przejrzyste zasady i składa się z dwóch krótkich segmentów.

Pierwszy dzień poświęcony zagadnieniom teoretycznym pokazuje, że tej teorii nie ma na tyle dużo, żeby mieć czego się obawiać. W przeciwieństwie do kursu prawa jazd, jest tutaj zdecydowanie mniej informacji do „wykucia” i zapomnienia. Umówmy się, że spora część pytań podczas egzaminu na prawo jazdy jest wyjęta z kapelusza i wiedza o poprawnej odpowiedzi nigdy później Ci się nie przyda. W przypadku części teoretycznej kursu na wózki widłowe nie powinieneś mieć problemów z przygotowaniem się do części teoretycznej egzaminu UDT. Dodatkowo na naszej stronie znajdują się przykładowe testy z lat ubiegłych, które pozwalają się przygotować do egzaminu. Sam egzamin również ma dość niską barierę zaliczenia, gdyż trzeba odpowiedzieć poprawnie na 11 z 15 pytań.

Część druga kursu, czyli zajęcia praktyczne to już nauka jazdy wózkiem widłowym. Początkowo może wydawać Ci się to nieco skomplikowane, podobnie jak przy jeździe samochodem, ale bardzo szybko zorientujesz się, że nie ma w tym nic trudnego. Pierwsze godziny w głównej mierze poświęcona jest zagadnieniom obsługi oraz poruszania się po placu. Następnie kursanci przechodzą do przenoszenia różnych palet ze wskazanego miejsca na inne. Już po kilku kursach, nie będziesz mieć problemów z jazdą i będziesz czuć się swobodnie za kierownicą wózka.

Naturalnie, każda osoba jest inna i wymaga różnego czasu do nauki jazdy. Dlatego w naszym Ośrodku pracują wykwalifikowani nauczyciele, którzy zadbają o to żeby każda osoba czuła się pewnie po skończonym kursie. Wiele osób zastanawia się czy nasze dwudniowe kursy wystarczą do zdobycia umiejętności na odpowiednim poziomie. Możemy pochwalić się 96% zdawalnością egzaminów UDT co jasno pokazuje, że wiemy, jak szkolić a i nasi kursanci to osoby, które szybko się uczą. Jeżeli zależy Ci na szybkim zdaniu kursu zachęcamy do kontaktu. Mamy nadzieję, że już się nie boisz i pytanie czy kurs na wózki widłowe jest trudny przechodzi w zapomnienie.

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.