4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

4,8

Do czego wykorzystuje się f-gazy?

Gazy fluorowane i substancje kontrolowane potocznie zwane F-gazami mają zastosowanie w przypadku produktów i urządzeń, głównie jako substytuty substancji zubożających warstwę ozonową, takich jak chlorofluorowęglowodory (CFC), chlorowodorofluorowęglowodory (HCFC) i halony, które są stopniowo wycofywane zgodnie z Protokołem Montrealskim i prawodawstwem UE a zastępowane przez czynniki altarnatywne – amoniak CO2

HFC (Hydrofluorowęglowodory) mają zastosowanie jako czynniki chłodnicze w urządzeniach chłodniczych, klimatyzacyjnych i pompach ciepła; jako środki porotwórcze do pianek; jako rozpuszczalniki; oraz w aerozolach i gaśnicach.

PFC (Perfluorowęglowodory) są zazwyczaj stosowane w sektorze elektroniki mikroprocesorów (na przykład do czyszczenia plazmowego wafli krzemowych) a także w przemyśle kosmetyczno-farmaceutycznym. W poprzednich latach PFC były również stosowane w gaśnicach i nadal można je znaleźć w starszych systemach ochrony przeciwpożarowej.

SF6 (Sulfur heksafluorku)  gaz izolujący w rozdzielnicach wysokonapięciowych oraz w produkcji magnezu i aluminium 

Dostępność rozwiązań przyjaznych dla klimatu w odniesieniu do F-gazów została dokładnie oceniona w badaniach przeprowadzonych przez Komisje Europejskie i wnioski z tego płynące są jedne aby ocenić naszą ziemię musimy zastępować gazy fluorowane gazami przyjaznymi dla środowiska tzw. Alternatywnymi.

Sprawdź nasze szkolenia f-gazy

5/5 - (1 vote)

PODZIEL SIĘ POSTEM