4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Ile zarabia operator wózka widłowego oraz gdzie może znaleźć pracę?

Urządzenia takie jak wózki widłowe znajdują zastosowanie w wielu branżach, ponieważ bez nich ciężko wyobrazić sobie sprawne działanie magazynu, ogromnego sklepu budowlanego a nawet zakładu produkcyjnego. Jednak do obsługi tego urządzenia jest wymagane specjalne uprawnienie i w związku z tym coraz więcej osób decyduje się uczestniczyć w specjalistycznych kursach, aby uzyskać odpowiedni dokument pozwalający wykonywać pracę jako operator wózka widłowego. Ta sytuacja sprawia, że coraz częściej zadajemy sobie pytanie ile będę w stanie zarobić jako operator wózka widłowego oraz gdzie znajdę pracę? W tym artykule odpowiemy na nurtujące zagadnienia z tym związane.

Jakie są obowiązki operatora wózka widłowego?

Na stanowisku operatora wózka widłowego głównym zadaniem jest sprawny rozładunek i załadunek towarów. Istotą jest użytkowanie wspomnianego wózka zgodnie z zasadami oraz przepisami BHP. Kolejną równie ważną czynnością jest regularna kontrola stanu technicznego wózka widłowego, a gdy zostaną stwierdzone nieprawidłowości, które wykluczają możliwość dalszej eksploatacji wózka, operator powinien zgłosić je niezwłocznie do konserwatora tego urządzenia. Jest to bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo samego użytkownika urządzenia oraz osób pracujących w pobliżu wózka widłowego.

Pracownik zatrudniony na stanowisku operatora wózka widłowego może również być zobowiązany do sprawdzania, przyjmowania oraz kompletowania zamówień oraz dbałość o powierzony wózek w takim zakresie jak ewentualna konieczność uzupełnienia oleju lub wymiany butli z gazem (tylko jeśli wózek widłowy zasilany jest LPG). Ważną czynnością pracy operatora jest uzupełnianie „Dziennika konserwacji wózka widłowego” lub „Księgi rewizyjnej” – w zależności od wyposażenia wózka widłowego. Oczywiście szczegółowy zakres obowiązków może minimalnie różnić się w zależności od ustaleń między pracodawcą a pracownikiem.

Od czego zależą zarobki operatora wózka widłowego?

Wysokość zarobków operatora wózka widłowego uzależniona jest od wielu czynników. Główną różnicą jest miejsce wykonywanej pracy czyli lokalizacja firmy. Chodzi przede wszystkim o rejon czy stopę bezrobocia oraz kondycję finansową firmy zależną od ilości zleceń oraz liczby zatrudnionych pracowników. Bardzo duże znaczenie na wysokość wynagrodzenia mają umiejętności operatora wózka widłowego. Zarobki pracownika zatrudnionego na tym samym stanowisku mogą różnić się ze względu na zdobyte doświadczenie, stażu pracy czy nawet umiejętności. Ważnym aspektem są również ukończone szkolenia oraz kursy.

Każdy z tych czynników ma wpływ na comiesięczną pensję pracownika zatrudnionego na stanowisku operatora wózka widłowego. Warto o tym pamiętać gdy staramy się o zatrudnienie w konkretnej firmie lub z przyczyn osobistych musimy zmienić zatrudnienie, na przykład ze względu na przeprowadzkę do odległego miasta.

operator wózka widłowego

Ile zarabia operator wózka widłowego?

Jak już wspomnieliśmy comiesięczne wynagrodzenie operatora wózka widłowego zależne jest od wielu czynników związanych ze specyfikacją miejsca zatrudnienia oraz doświadczeniem i umiejętnościami samego pracownika. Obecnie średnie zarobki na stanowisku operatora wózka widłowego szacuje się na poziomie około 3 600 złotych brutto. Dodatkowymi benefitami, które mogą zostać doliczone do naszej umowy, to na przykład prywatna opieka lekarska, ubezpieczenie na życie bądź dodatkowe bony żywnościowe z okazji obchodzonych świąt. Osoby z dużym doświadczeniem, pracujące w ugruntowanych na rynku firmach mogą liczyć na zarobki rzędu nawet 4 700 złotych brutto na miesiąc.

Za naszą granicą zarobki operatora wózka widłowego będą zdecydowanie wyższe. W zależności od kraju wahają się w granicach 2 000 – 3 000 euro brutto miesięcznie.

Gdzie może znaleźć pracę operator wózka widłowego?

Osoba, która ukończyła odpowiedni kurs oraz zdobyła niezbędne uprawnienia, aby zostać operatorem wózka widłowego może znaleźć zatrudnienie w wielu branżach. Do najpopularniejszych miejsc zatrudniających operatorów popularnych widlaków należą magazyny, hurtownie, zakłady przemysłowe, duże sklepy z różnych branż oraz markety budowlane.

Decydując się na uczestnictwo w kursie dla operatorów wózków widłowych mamy pewność, że możliwość zatrudnienia istnieje w wielu branżach. Trzeba pamiętać, że zarobki uzależnione są od wielu czynników takich jak zdobyte doświadczenie czy wielkość zakładu pracy, w którym będziemy pracować.

W związku z dynamicznym rozwojem rynku pracy jaki obecnie mamy warto w dalszym ciągu inwestować w specjalistyczne szkolenia oraz kursy. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie kurs na operatora wózka widłowego.

Wszelkie informację na temat cen oraz terminów znajdziecie na stronie internetowej Ośrodka Szkolenia Zawodowego OMEGA w Zabrzu.

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.