4,9

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,9

Popularne kursy zawodowe

W tym artykule postaramy się przedstawić wam popularne kursy zawodowe, które najczęściej wybierane są przez naszych kursantów. Wiele osób zadaje sobie pytanie o najpopularniejsze kursy zawodowe chcąc zdobyć wskazówkę, która pomoże im pokierować ich ścieżką zawodową. W pierwszej kolejności warto skupić się na swoich zainteresowaniach, a dopiero później sprawdzać ogłoszenia pracy w poszukiwaniu tych związanych z naszymi zainteresowaniami. Jednak, gdy nie mamy preferencji co do rozwoju zawodowego, przeglądanie popularnych kursów zawodowych ma sens. Zatem zapraszamy do sprawdzenia popularnych kursów w Ośrodku Szkolenia Zawodowego Omega.

Kursy energetyczne

Gdy myślisz o tym w jaką stronę zmierza świat, a co za tym idzie rynek pracy zapewne widzisz miejsce zelektryfikowane z odnawialnymi źródłami energii (o ile pominiemy wizie katastroficzne). Wiele instytucji praktycznie co roku przewiduje jakie zawody wymrą w najbliższych dekadach i próżno w tych zestawieniach szukać osób zajmujących się dozorem instalacji elektrycznych, cieplnych i gazowych.

Kursy ŚSEP G1, G2 i G3 należą do najpopularniejszych kursów w naszej ofercie. Są to bardzo praktyczne kursy, które pozwalają przystąpić do egzaminu na uzyskanie certyfikatu ŚSEP. Posiadanie takiego dokumentu znacząco ułatwia znalezienie pracy i czyni nas bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy. Rynek pracy jest duży, zwłaszcza w aglomeracjach miejskich, gdzie elektryk jest niezbędny w wielu przedsiębiorstwach. Kursy ŚSEP to również dobry początek w przygodzie z własnym biznesem, opartym na dozorze i naprawie instalacji energetycznych. Więcej o samych kursach energetycznych dowiesz się z artykułu o tym co to jest ŚSEP.

Kursy OZE

Odnawialna energia jest zarazem teraźniejszością i przyszłością naszego świata. Źródeł kopalnianych wystarczy jeszcze na wiele lat, ale już teraz należy myśleć o ich zastępowaniu czystą energią pochodzącą z energii słonecznej i wiatrowej.

Panele fotowoltaiczne spotykane są na coraz większej liczbie obiektów. Na ich montaż decydują się zarówno osoby prywatne jak i firmy oraz gminy. Jako że instalacje OZE nie należą do najtańszych, zamawiający korzystają tylko z usług firm posiadających certyfikowanych pracowników. Jeżeli myślisz o popularnym kursie zawodowym to kurs OZE jest dla Ciebie. Nie tylko istotnie poprawia Twoją sytuację na rynku pracy, ale również pozwala zdobyć pracę w przyszłościowym zawodzie, który gwarantuje dobre zarobki.

Kurs wózków widłowych

Popularny kurs zawodowy? Najpopularniejszy kurs zawodowy bez podziału na kategorie. Każdego roku szkolimy dziesiątki osób zainteresowanych zwiększaniem swoich kompetencji przez rozwój umiejętności obsługi wózka widłowego. Położenie Polski w centralnej Europie sprzyja rozwojowi branży logistycznej oraz powstawaniu licznych magazynów. Nie bez powodu największa firma sprzedażowa świata Amazon tak mocno stawia na nasz kraj.

Na zdobycie uprawnień na wózki widłowe decydują się w większości osoby, które już pracują bądź pracowały na magazynie jako magazynierzy. Praca wózkowego jest lżejsza, ale wiąże się często z większą odpowiedzialnością, stąd konieczne jest zdobycie odpowiednich uprawnień. Kurs na wózki widłowe nie tylko ułatwia znalezienie nowej pracy, ale również często wiąże się z możliwością ubiegania się o podwyżkę na aktualnym stanowisku pracy.

Kursy spawalnicze

Ostatnią kategorią popularnych kursów zawodowych, o której chcemy powiedzieć trochę więcej są kursy spawalnicze. Nie będziemy tutaj rozdzielać na poszczególne typy kursów, gdyż wszystkie zapełniają sale podczas szkoleń. Oferujemy kursy spawania elektrycznego, gazowego, MAG, PE i TIG to jaki kurs wybrać zależy w dużej mierze od wymagań pracodawców z Twojego regionu. Warto zapoznać się z wymaganiami umieszczanymi w ogłoszenia o pracę dla spawacza.

Na koniec chcemy wspomnieć o również popularnych szkoleniach F-gazy i kursach BHP. Żyjemy w czasach, w których kształcenie odgrywa istotną rolę, a rynek pracy wymaga rozwijania umiejętności. Kursy zawodowe pozwalają znaleźć pracę, w której będziemy dobrze zarabiać. Jeżeli chcesz skorzystać z jednego z naszych popularnych kursów zawodowych zachęcamy do kontaktu!

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.