4,9

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,9

Szkolenia Energetyczne

Energetyka to niezwykle wrażliwa część gospodarki każdego państwa. Wszyscy starają się uniezależnić energetycznie od innych, jest to aspekt mocno strategiczny, a u podnóża wielkiej polityki stoją ludzie, którzy dbają o to, żeby utrzymać obecne sieci w odpowiednim stanie. W tym wpisie blogowym skupimy się na szkoleniach energetycznych. W naszym Ośrodku Szkolenia Zawodowego zorganizujesz kompleksowe szkolenia energetyczny, które pozwolą Ci podjąć pracę w wielu perspektywicznych zawodach.

Szkolenia Energetyczne G1, G2, G3

Szkolenia energetyczne przygotują Cię do pracy na wielu stanowiskach pracy. Pracodawcy stale poszukują osób z uprawnieniami ŚSEP i ta sytuacja przez wiele lat nie ulegnie zmianie. Z urządzeniami przetwarzającymi, magazynującymi i wytwarzającymi energię elektryczną nie ma żartów. Dlatego przed przystąpieniem do pracy z takimi urządzeniami trzeba przejść szkolenia energetyczne. Czym są zatem te szkolenia i jak wyglądają?

Zacznijmy może od samego początku, czyli wytłumaczenia czym zajmuje się ŚSEP. Jest to Śląskie Stowarzyszenie Elektryków Polskich, czyli polska organizacja pozarządowa, która integruje środowisko elektryków. ŚSEP posiada swoje oddziały w wielu miastach Polski i zajmuje się oceną zgodności wyrobów elektrycznych niskiego napięcia. Jednak główny aspekt tej organizacji to szkolenie z zakresu obsługi urządzeń elektrycznych.

Uprawnienia energetyczne czy też sepowskie można zdobyć zdając egzamin składający się z testu teoretycznego i praktyki. Wielu pracodawców wymaga od swoich pracowników posiadania uprawnień ŚSEP. Czy wiąże się to z wielotygodniowym szkoleniem, którego cena idzie w tysiące złotych? Nie, w innym wypadku nikt nie pracowałby w branży energetycznej.

Ośrodek Szkolenia Zawodowego Omega szkoli przyszłych elektryków w przeciągu kilku dni a cena kursów jest naprawdę niska:

  • Szkolenie energetyczne G1 – 100 zł
  • Szkolenie energetyczne G2 – 100 zł
  • Szkolenie energetyczne G3 – 100 zł

Jak widzisz są to jedne z tańszych szkoleń dostępnych w ofercie naszego Centrum. Do kosztów szkolenia należy doliczyć koszt organizacji egzaminu ŚSEP. Dobrze, wiesz już z jakimi cenami musisz się liczyć, ale wciąż nie wiesz czego uczysz się na konkretnych szkoleniach energetycznych.

Szkolenia energetyczne G1

Szkolenia energetyczne G1 nazywane są również kursami elektrycznymi. Ten typ kursów skierowany jest do osób, które chcą zdobyć uprawnienia do samodzielnej pracy w zakresie eksploatacji i dozoru instalacji oraz sieci elektroenergetycznych. Dokładny zakres prac na jakie dostajesz uprawnienia został opisany w artykule o rodzajach uprawnień ŚSEP.

Kurs elektryczny składa się z części teoretycznej i praktycznej. Na początku systematyzujemy wiedzę kursantów i dokładamy istotne zagadnienia opisujące rodzaje instalacji, przepisy i zasady bezpieczeństwa czy to to jak należy wypełniać protokoły z przeprowadzonych pomiarów.

Na zajęciach praktycznych pod okiem instruktora kursanci testują wiedzę zdobytą na zajęciach w teorii. Następuje praca z urządzeniami elektrycznymi z jakimi osoba szkolona będzie spotykać się w codziennej pracy.

Do szkoleń energetycznych mogą przystąpić wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia, posiadają minimum wykształcenie podstawowe i nie mają problemów zdrowotnych uniemożliwiających uzyskanie certyfikatu.

Szkolenia energetyczne G2

Szkolenia energetyczne G2, czyli szkolenia ciepłownicze bądź grzewcze skierowane są do osób zajmujących się eksploatacją i dozorem instalacji, urządzeń i sieci cieplnych. Przejście kursy i zdanie egzaminu uprawniają Cię do zajmowania się kotłami parowymi, piecami przemysłowymi, sprężarkami o mocy powyżej 20 kW i wieloma innymi urządzeniami. Kurs ŚSEP G2 może obejmować uprawnienia eksploatacyjne E lub dozorowe D. Oferujemy również kurs łączony na oba rodzaje uprawnień.

Nasze szkolenia prowadzone są przez najlepszą kadrę w regionie, program nauczania pozwala zdać egzamin bez większych problemów. Możemy pochwalić się zdawalnością na poziomie przekraczającym 95%.

Szkolenia energetyczne G3

Ostatni typ kursów energetycznych to kursy G3, które skupiają się na energii gazowej. Po kursie energetycznym G3 będziesz posiadać wiedzę na temat dozoru i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci gazowych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających, magazynujących i zużywających paliwa gazowe. Naturalnie tutaj również wymagane jest zdanie egzaminu w celu uzyskania uprawnień. Dokładny zakres uprawnień znajdziesz na stronie kursy G3.

Zdobądź uprawnienia energetyczne w Omega

Wiesz już nieco więcej o kursach energetycznych. Szkolenia Zawodowe są najlepszą formą zdobywania wiedzy z zakresu eksploatacji i dozoru urządzeń energetycznych. Jeżeli chcesz zdobyć dobrą i perspektywiczną pracę sprawdź koniecznie naszą ofertę. Szkolimy kursantów, którzy później radzą sobie na drodze zawodowej. Ośrodek Szkolenia Zawodowego Omega zaprasza na szkolenia energetyczne.

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.