4,8

(32) 740 99 00

Pon. - Pt.: 8:00 - 16:00

Wyślij email

Odpisujemy do 24h

ul.Saturna 2

41-818 Zabrze

4,8

Sprawdź, dlaczego warto wybrać szkolenia techniczne

Szkolenia techniczne to doskonały sposób na zwiększenie kompetencji danego pracownika oraz umocnienie pozycji konkurencyjnej firmy na rynku. Do kogo skierowane są kursy techniczne? Jak one wygląda i dlaczego warto na nie postawić? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego najnowszego wpisu, zachęcamy Cię więc do czytania.

Co mają na celu kursy techniczne?

Szkolenia techniczne mają na celu poszerzyć kompetencje m.in. pracowników produkcji, automatyków czy inżynierów. Dzięki nim mogą one powiększyć zdobytą wiedzę, ale także są w stanie zwiększyć wydajność pracy oraz zmniejszyć ilość popełnianych błędów. 

Efektywność pracowników jest niezwykle ważna, ponieważ to ludzie tworzą firmy. Jeśli mają odpowiednie kwalifikacje i umiejętności, to lepiej wykonują swoją pracę, co wpływa na całokształt firmy oraz jej profesjonalizm. Można więc powiedzieć, że kursy techniczne pomagają przedsiębiorcom stworzyć zespół specjalistów, którzy mają ogromną wiedzę, dzięki której są w stanie poradzić sobie z każdym problemem.

Rodzaje szkoleń technicznych 

Liczba szkoleń technicznych, które są dostępne na rynku, jest naprawdę spora, a ich różnorodność sprawia, że pracownicy z różnych gałęzi przemysłu mogą skorzystać z wyspecjalizowanych kursów. Najpopularniejsze kursy skierowane są do pracowników produkcji, inżynierów maszyn, czy spawaczy. Sporym zainteresowaniem ostatnio cieszą się również kursy ŚSEP oraz OZE. Najchętniej kursy techniczne wybierają osoby, które szukają szkoleń:

  • dla inżynierów,
  • dla pracowników produkcji,
  • energetycznych,
  • OZE.

Kursy dla inżynierów

Szkolenia zaliczające się do tej kategorii obejmują dziedziny z różnych gałęzi przemysłu, w tym budownictwo, architekturę, mechanikę, czy logistykę. To doskonały wybór dla absolwentów uczelni technicznych, którzy chcą zwiększyć swoje kompetencje lub znaleźć bardziej satysfakcjonującą pracę po ukończeniu studiów. 

Kursy dla pracowników produkcji

Tego typu szkolenia mogą obejmować różne obszary produkcji. Z jednej strony, ze względu na rosnącą mechanizację i automatyzację zakładów pracy, wymienić tutaj można kursy dotyczące automatyki, dzięki którym pracownik zyskuje wiedzę na temat programowania taśm produkcyjnych, czy działania układów zautomatyzowanych. Z drugiej wliczają się do tej kategorii kursy uprawniające do obsługi wózków widłowych, które są podstawą dla osób chcących pracować na magazynie. W szczególności ten drugi kurs jest idealnym wyborem dla osób, które chcą starać się o podwyżkę, przekwalifikować się bądź mają problem ze znalezieniem pracy jako magazynier. 

Kursy energetyczne

Jednymi z najpopularniejszych kursów są kursy ŚSEP G1 elektryczne, G2 energetyczne lub cieplne, G3 gazowe. To praktyczne kursy, na których zdobycie decyduje się coraz więcej osób. Uprawniają one do pracy w branży elektrycznej, energetycznej bądź gazowej (zresztą skrót ŚSEP oznacza Śląskie Stowarzyszenie Energetyków Polskich), w której można znaleźć wiele ciekawych ogłoszeń dla doświadczonych, jak i przyszłych elektryków, energetyków czy gazowników. 

Kursy OZE

Już teraz źródła kopalne zastępowane są czystą energią, która pochodzi z energii słonecznej i wiatrowej. Nic więc dziwnego, że panele fotowoltaiczne spotykane są w coraz większej liczbie obiektów i nie mówimy tu tylko o przedsiębiorstwach, ale również prywatnych domach. Ponieważ nie jest to najtańsze rozwiązanie, to klienci korzystają wyłącznie z usług firm posiadających certyfikowanych pracowników. Jeśli chcesz rozwijać karierę w tej branży, to kurs OZE jest dla Ciebie.

PODZIEL SIĘ POSTEM

UWAGA

Szanowni Klienci!

Prosimy o nieutożsamianie naszego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Omega oraz firmy Alfa Damian Cieślar z przedsiębiorstwem o zbliżonej nazwie: Ośrodek Szkolenia Zawodowego Alfa.

Informujemy, iż nie sprzedajemy zaświadczeń, potwierdzających ukończenie szkoleń w formie on-line i nie prowadzimy też egzaminów państwowych UDT/WIT w formie zdalnej.

Nie stosujemy również praktyk, polegających na wysyłaniu kurierem, materiałów szkoleniowych, rozwiązanych testów egzaminacyjnych do podpisu a także nie pobieramy pieniędzy za pośrednictwem firm kurierskich.

Zalecamy ostrożność, weryfikacje oferowanych usług szkoleniowych oraz serdecznie zapraszamy na profesjonalne szkolenia organizowane przez nasz Ośrodek.